Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5789
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konferencja młodych naukowców już jutro!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2012, 10:14
Aktualizacja: 10:15
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Już jutro (31 maja br.) o godz. 9.30 w sali rady wydziału przy ul. Kochanowskiego 8 Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców Szkół Wyższych Euroregionu Nysa.

Uczestnikami majowego „zlotu” będą studenci ostatnich lat studiów, członkowie organizacji studenckich, kół naukowych funkcjonujących w poszczególnych uczelniach oraz doktoranci przygotowujący swoje prace doktorskie z Polski, Czech, Niemiec a także z Ukrainy.

- W trakcie konferencji uczestnicy dokonają wymiany doświadczeń naukowych, prezentacji referatów i projektów badawczych dotyczących zarówno ich indywidualnych zamierzeń naukowych, jak i działalności poszczególnych kół naukowych – informują organizatorzy.

Organizatorem konferencji jest Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przy współpracy z Akademickim Centrum Koordynacyjnym Szkół Wyższych Euroregionu Nysa (Academic Coordination Center – ACC). Konferencja ta jest rezultatem współpracy transgranicznej państwowych uczelni w ramach ACC.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

rymcycymcy 30-05-2012 10:52
Podpowiem naukowcom ! >...pamiętaj młody, nigdy nie lej do kwacha wody !!! :) ...wody powinno być przez Ó ale się wtedy nie rymnie :)
~ 30-05-2012 11:23
DOLNOŚLĄZAK. Konferencja na Uniwersytecie ma sens. Wprawdzie naukowcy mają zwyczaj teoretyzować, jednak w przypadku jeleniogórskiego Uniwersytetu tak nie jest. Wiele naukowych opracowań dotyczy Kotliny Jeleniogórskiej i Euroregionu Nysa. Wspaniałe opracowania, z którymi nigdy nie zapoznali się samorządowcy. Przez moje, nasycone starczym pigmentem, łapska przewinęło się trochę uniwersyteckich publikacji. Wiele samorządów oraz ugrupowań politycznych uniknęłoby kompromitacji gdyby zapoznało się z opracowaniami jeleniogórskich naukowców.
~ 30-05-2012 11:35
Cd.~ z 11:23. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego tez organizuje konferencje poświęcone Euroregionowi. Moimi zdaniem są to "jaja narady" a sam KARR postrzegam jako jednostkę na której uwłaszczyli się byli lub niedoszli urzędnicy samorządowi. Trwonione są pieniądze z budżetowej i unijnej kasy. Czy pomysły jeleniogórskich naukowców przełożyły się kiedykolwiek - za pośrednictwem KARR - na rozwój regionalny. DOLNOŚLĄZAK.
~ 30-05-2012 12:00
Cd.~z 11:35. Osobisty udział w konferencji zaleciłbym : Podgórzyńskiej, Mysłakowickiemu oraz Karpaczańskiemu, a w szczególności niedoszłej parlamentarzystce Eli z kanapowej partyjki. Mam nadzieje, że dzięki tej konferencji, do tych samorządowców oraz kanapowej Eli dotrze, że elektrownia na Podgórnej, kopalnia w Rudawskim Parku Krajobrazowym, Gołębiewski w Karpaczu, park technologiczny w Karpnikach to poronione pomysły w europejskiej geograficznie perełce, jaka jest Kotlina Jeleniogórska. DOLNOŚLAZAK.
~naukowiec 30-05-2012 14:03
@DOLNOŚLĄZAK: odezwał się znaffca nauki i innych spraw akademickich wszelakich. Człowiek, który ledwo maturę zrobił, a o studiach mógł sobie tylko pomarzyć :DDD
~ 30-05-2012 17:11
Ad. ~ naukowiec. Jesteś w błędzie, gdyż - ze względu na zaburzenia rozwojowe - matury nie zrobiłem, zatem o studiach nie marzyłem. Ukończyłem z dużymi trudnościami podstawówkę, gdyż w dzieciństwie mamusia biła mnie po głowie a tatuś do herbatki dolewał przedestylowany metanol, wskutek czego do dziś mam zdeformowana czaszkę po przebytym wodogłowiu. A Ty z jakiego powodu cierpisz? DOLNOŚLĄZAK
~Aristo 30-05-2012 19:36
Dolnoślązak, nie przejmuj się. Maturę zawsze możesz zrobić zaocznie (a jak nie pozwalają zdolności intelektualne, to świadectwo możesz kupić na bazarze u ruskich), a takich "rodziców" to trzeba było już dawno zadenuncjować na policję. W każdym razie w świetle tych faktów nie dziwi fakt, dlaczego twoje komentarze wyglądają tak, jak wyglądają.
~ 30-05-2012 22:12
AD.~Aristo. Ruskie powiedzieli, że wszystkie matury wyprzedali co bardziej potrzebującym samorządowcom. Dla mnie zabrakło. Rodziców nie moglem zadenuncjować policji, gdyż w okresie mojego dzieciństwa w PRL-u była inna formacja. Wiem, że moje komentarze są ułomne. Do czytania się nie nadają. "Wyglądają, jak wyglądają". Cieszy fakt, że chociaż je oglądasz. DOLNOŚLĄZAK.
~Aristo 31-05-2012 1:16
Dziecko drogie, policji nie było (bo była milicja), więc pozwoliłeś, żeby cię rodzicie bezkarnie prali, że aż resztki mózgu wytrzęśli??? Jakiś ty niezaradny! Weź się w garść chłopie, bo zginiesz. Nawet świadectwa z maturą nie potrafisz kupić od ruskich na bazarze, już o zdaniu samemu matury nie wspominając. I ktoś taki wymądrza się na tematy akademickie! Cha, cha, cha, cha, cha...!!!
~A ja 31-05-2012 7:13
liczę, że Jelonka zrelacjonuje to spotkanie, bo właśnie wtedy bedę cięzko pracował (studia skończyem i to dwa fakultety), ale chętnie bym się dowiedział o osiągnięciach młodych naukowców tego regionu. Może nastapi jakiś przełom...??? Pisze o tym bo brakowało mi obszernej relacji z poprzedniej inicjatywy UE - o pomysłach na biznes. A tak liczyłem na ich upublicznienie. Pewne bym się sporo nauczył.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group