Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10177
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja Kobiet

Niedziela, 17 marca 2019, 9:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 14:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konferencja Kobiet
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę (16.03) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbyła się I Konferencja Kobiet organizowana przez posłankę Zofię Czernow i Karkonoski Klub Amazonek. Wśród zaproszonych gości były m.in. Małgorzata Kidawa–Błońska, Barbara Nowacka, Alicja Chybicka, czy jeleniogórskie mamy, znane z aktywności na rzecz naszego miasta.

Po muzycznym rozpoczęciu i powitaniu zgromadzonych przez Zofię Czernow (posłankę PO) i Agatę Kluczyńską z Karkonoskiego Klubu Amazonek – miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości. Na początek Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, PO) mówiła o udziale kobiet w życiu politycznym – zarówno w kontekście historycznym, jak i współczesnym. Następnie Małgorzata Węgrzyn-Wysocka (Konsul Honorowy Finlandii) opowiadała o sytuacji kobiet w kraju skandynawskim, który reprezentuje. Kolejnym gościem była Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), która opowiadała ciągłej walce o równość, godność i wolność - sto lat po uzyskaniu praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Pierwsza część konferencji została zwieńczona dyskusją, podczas której zgromadzeni w auli mieli okazje się wypowiedzieć. Wśród zaskakujących pytań padło m.in. dotyczące głosowania na kobiety.

Dlaczego mam głosować na kobiety, skoro lubię mężczyzn? - zapytała jedna z przybyłych na spotkanie, wywołując falę uśmiechów i radości w auli Żeroma.

W drugiej części wystąpiła prof. Alicja Chybicka (posłanka, PO), która opowiadała jak żyć zdrowo i długo. O językowym obrazie pojęcia „matka” w dyskursie liberalnym i konserwatywnym mówiła z kolei Zofia Nauka. Wisienką na konferencyjnym torcie było wystąpienie aktywnych mam z Jeleniej Góry, które znane są już z realizacji wielu społecznych inicjatyw. O możliwości aktywizacji kobiet niezależnie od pełnionych ról społecznych mówiły: Katarzyna Sobczyk, Katarzyna Krawczyk-Demczuk oraz Malwina Drobnik.

Ważnym elementem Konferencji Kobiet były też stoiska, na których można było zapoznać się z ofertą Karkonoskiego Klubu Amazonek, Aktywnych Kobiet w Karkonoszach, 2 Towers, Greey Mouse, Chabrowego Zakątku, Ceramidła, Zachustowanej Jeleniej Góry, Celiny katany, Leśnego Laboratorium, Biofitterapii, Kartonmanii, Czudiak Design, Miasta dla Sprawiedliwego Handlu, Jadwigi Murawskiej oraz Marii Maczkowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

14
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
16
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group