Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4343
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja BGK

Środa, 12 września 2018, 11:49
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 14:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konferencja BGK
Fot. Przemek Kaczałko
Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje w ponad 40 miastach Polski konferencje na temat współpracy biznesu z samorządem oraz odpowiedzialności w obu dziedzinach. Gościem specjalnym był emerytowany major amerykańskiej armii Rocco A. Spencer.

W programie konferencji znalazł się czas na kwestię współpracy przedsiębiorców i samorządu terytorialnego jako podstawy rozwoju regionów. Były też warsztaty prowadzone przez Rocco Spencera na temat odpowiedzialności w biznesie i samorządzie, a także panel dyskusyjny pod hasłem "Projekty samorządowe a inwestycje przedsiębiorców - wzajemne oddziaływanie szansą na rozwój lokalnych społeczności".

W dyskusji wzięli udział: Wojciech Myślecki - doradca Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Mróz - senator RP, Radosław Jęcek - burmistrz Karpacza oraz Krzysztof Sadowski - wiceprezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Była mowa m.in. o konieczności rozbudowy drogi od obwodnicy Maciejowej do Bolkowa czy przyciąganiu do Jeleniej Góry turystów, którzy przyjeżdżają do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

- Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje regionalne konferencje, a zaczęliśmy od miast wojewódzkich i teraz schodzimy poziom niżej. Celem konferencji jest przekazywanie informacji na temat strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, dyskusja nad rolą regionów w "planie Morawieckiego", a także podnoszenie kompetencji liderów lokalnych środowisk politycznych, samorządowych i przedsiębiorców. Rozmawiamy też szansach i zagrożeniach wynikających ze współpracy samorządów z przedsiębiorcami - powiedział Włodzimierz Dola, dyrektor Biura Rozwoju Rynku Regionalnego BGK.
- Poprzedni plan rozwoju Polski zakładał koncentrację rozwoju regionów na dużych ośrodków, co jak - widzimy - było dużym błędem, bo biznes został wyssany ze średnich miejscowości do dużych miast. Rząd przygotował pakiet dla średnich miast i stawia na rozwój takich ośrodków, jak Wałbrzych czy Jelenia Góra - dodał Włodzimierz Dola.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group