Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14114
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja BGK

Środa, 12 września 2018, 11:49
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 14:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konferencja BGK
Fot. Przemek Kaczałko
Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje w ponad 40 miastach Polski konferencje na temat współpracy biznesu z samorządem oraz odpowiedzialności w obu dziedzinach. Gościem specjalnym był emerytowany major amerykańskiej armii Rocco A. Spencer.

W programie konferencji znalazł się czas na kwestię współpracy przedsiębiorców i samorządu terytorialnego jako podstawy rozwoju regionów. Były też warsztaty prowadzone przez Rocco Spencera na temat odpowiedzialności w biznesie i samorządzie, a także panel dyskusyjny pod hasłem "Projekty samorządowe a inwestycje przedsiębiorców - wzajemne oddziaływanie szansą na rozwój lokalnych społeczności".

W dyskusji wzięli udział: Wojciech Myślecki - doradca Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Mróz - senator RP, Radosław Jęcek - burmistrz Karpacza oraz Krzysztof Sadowski - wiceprezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Była mowa m.in. o konieczności rozbudowy drogi od obwodnicy Maciejowej do Bolkowa czy przyciąganiu do Jeleniej Góry turystów, którzy przyjeżdżają do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

- Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje regionalne konferencje, a zaczęliśmy od miast wojewódzkich i teraz schodzimy poziom niżej. Celem konferencji jest przekazywanie informacji na temat strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, dyskusja nad rolą regionów w "planie Morawieckiego", a także podnoszenie kompetencji liderów lokalnych środowisk politycznych, samorządowych i przedsiębiorców. Rozmawiamy też szansach i zagrożeniach wynikających ze współpracy samorządów z przedsiębiorcami - powiedział Włodzimierz Dola, dyrektor Biura Rozwoju Rynku Regionalnego BGK.
- Poprzedni plan rozwoju Polski zakładał koncentrację rozwoju regionów na dużych ośrodków, co jak - widzimy - było dużym błędem, bo biznes został wyssany ze średnich miejscowości do dużych miast. Rząd przygotował pakiet dla średnich miast i stawia na rozwój takich ośrodków, jak Wałbrzych czy Jelenia Góra - dodał Włodzimierz Dola.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
437
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group