Środa, 24 czerwca
16°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Konferencja bez rewolucji

Audio

Czytaj na głos

Autor: (m) 2 min czytania

Nie będzie masztu w parku Żiżki. Może znajdzie się więcej pieniędzy dla MZK na podwyżki? Miasto hojnie wspiera Szpital Wojewódzki – tym w piątek pochwalili się prezydent Marek Obrębalski i zastępca szefa miasta Jerzy Łużniak.

reklamy
reklamy

Prezydent Jeleniej Góry zwołał w ratuszu konferencję prasową. Ustalono, ze tego typu spotkania władzy miejskiej z miejscowym środowiskiem dziennikarzy będą się odbywać cyklicznie, niezależnie od tego czy będą do zakomunikowania jakieś rewelacje. Tak też było i tym razem.

Prezydent Marek Obrębalski zapewnił, że podtrzymuje decyzję swojego poprzednika Józefa Kusiaka - nie wyda zgody na budowę wieży przekaźnikowej Ery w parku Żiżki przy ul. Lipowej, pomimo że inwestor zdobył niezbędne uzgodnienia, np. sanepidu.
Prezydent ma do tego jako właściciel prawo, gdyż jest to teren komunalny. W związku z tym bezprzedmiotowe stają się protesty okolicznych mieszkańców zapowiedziane na ten weekend. Wieża przekaźnikowa nie będzie ozdobą tego niewielkiego parku w pobliżu centrum miasta.

Przedstawiono zestawienie dotacji, jakie od lat z budżetu miejskiego otrzymuje Szpital Wojewódzki przy ul Ogińskiego w Jeleniej Górze. Szpital pozostaje w gestii marszałka województwa dolnośląskiego, a nie powiatu grodzkiego. Nie mniej jednak kolejni prezydenci – słusznie – uznają go za nasz szpital miejski i hojnie dotują. W latach 1999 – 2006 szpital przy Ogińskiego otrzymał z kasy miejskiej łącznie 1.1 mln złotych dotacji, w tym 660 tysięcy na specjalistyczny sprzęt.

W tym roku szpital dostanie pieniądze na zakup dwu aparatów USG dla interny i urologii. To jednak nie wszystko. Tylko w ostatnich dwu latach umorzono szpitalowi wszystkie podatki. To jest kwota 950 tys. zł. Pacjenci z Jeleniej Góry mają więc prawo oczekiwać na dowody wdzięczności ze strony lekarzy zatrudnionych przy ul. Ogińskiego.

26-27 lutego prezydent Marek Obrębalski uczestniczył walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, do którego z racji posiadania Cieplic Zdroju należy Jelenia Góra. Wybrano go na wiceprezesa SGU na kadencję 2007 – 2010. Będzie w zarządzie reprezentował interesy uzdrowisk dolnośląskich, ze szczególnym – jak można się spodziewać – uwzględnieniem Cieplic.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak uczestniczy w rozmowach ze związkami zawodowymi w Miejskim Zakładzie Komunikacji, gdzie trwa płacowy spór zbiorowy. Rozmowy – jak zapewnił wiceprezydent - przebiegają w miłej przedstrajkowej atmosferze. Możliwe, że do bardzo niekorzystnego dla firmy strajku nie dojdzie, ponieważ pracownikom MZK dano nadzieję, że miasto jednak postara wyasygnować ze swojego budżetu większą niż dotychczas dotację na sfinansowanie podwyżek płac. Mimo to winę za trudną sytuację MZK ponosi zarząd, który zdecydował się na wzięcie w leasing nowych aut, a teraz raty leasingowe nadmiernie uderzają w koszty firmy.

Jak wiadomo we wszystkich jeleniogórskich przedsiębiorstwach budżetowych zmieniono składy rad nadzorczych. - Nowe rady – zapewnił prezydent M. Obrębalski – przyglądają się efektywności pracy zarządów. Wkrótce więc można się spodziewać wniosków personalnych wynikających z tej oceny, a więc zmian personalnych w zarządach zakładów budżetowych.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka