Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2042
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konferencja bez rewolucji

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 3 marca 2007, 12:55
Autor: (m)
Fot. (m)
Nie będzie masztu w parku Żiżki. Może znajdzie się więcej pieniędzy dla MZK na podwyżki? Miasto hojnie wspiera Szpital Wojewódzki – tym w piątek pochwalili się prezydent Marek Obrębalski i zastępca szefa miasta Jerzy Łużniak.

Prezydent Jeleniej Góry zwołał w ratuszu konferencję prasową. Ustalono, ze tego typu spotkania władzy miejskiej z miejscowym środowiskiem dziennikarzy będą się odbywać cyklicznie, niezależnie od tego czy będą do zakomunikowania jakieś rewelacje. Tak też było i tym razem.

Prezydent Marek Obrębalski zapewnił, że podtrzymuje decyzję swojego poprzednika Józefa Kusiaka - nie wyda zgody na budowę wieży przekaźnikowej Ery w parku Żiżki przy ul. Lipowej, pomimo że inwestor zdobył niezbędne uzgodnienia, np. sanepidu.
Prezydent ma do tego jako właściciel prawo, gdyż jest to teren komunalny. W związku z tym bezprzedmiotowe stają się protesty okolicznych mieszkańców zapowiedziane na ten weekend. Wieża przekaźnikowa nie będzie ozdobą tego niewielkiego parku w pobliżu centrum miasta.

Przedstawiono zestawienie dotacji, jakie od lat z budżetu miejskiego otrzymuje Szpital Wojewódzki przy ul Ogińskiego w Jeleniej Górze. Szpital pozostaje w gestii marszałka województwa dolnośląskiego, a nie powiatu grodzkiego.
Nie mniej jednak kolejni prezydenci – słusznie – uznają go za nasz szpital miejski i hojnie dotują. W latach 1999 – 2006 szpital przy Ogińskiego otrzymał z kasy miejskiej łącznie 1.1 mln złotych dotacji, w tym 660 tysięcy na specjalistyczny sprzęt.

W tym roku szpital dostanie pieniądze na zakup dwu aparatów USG dla interny i urologii. To jednak nie wszystko. Tylko w ostatnich dwu latach umorzono szpitalowi wszystkie podatki. To jest kwota 950 tys. zł. Pacjenci z Jeleniej Góry mają więc prawo oczekiwać na dowody wdzięczności ze strony lekarzy zatrudnionych przy ul. Ogińskiego.

26-27 lutego prezydent Marek Obrębalski uczestniczył walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, do którego z racji posiadania Cieplic Zdroju należy Jelenia Góra. Wybrano go na wiceprezesa SGU na kadencję 2007 – 2010. Będzie w zarządzie reprezentował interesy uzdrowisk dolnośląskich, ze szczególnym – jak można się spodziewać – uwzględnieniem Cieplic.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak uczestniczy w rozmowach ze związkami zawodowymi w Miejskim Zakładzie Komunikacji, gdzie trwa płacowy spór zbiorowy. Rozmowy – jak zapewnił wiceprezydent - przebiegają w miłej przedstrajkowej atmosferze.
Możliwe, że do bardzo niekorzystnego dla firmy strajku nie dojdzie, ponieważ pracownikom MZK dano nadzieję, że miasto jednak postara wyasygnować ze swojego budżetu większą niż dotychczas dotację na sfinansowanie podwyżek płac. Mimo to winę za trudną sytuację MZK ponosi zarząd, który zdecydował się na wzięcie w leasing nowych aut, a teraz raty leasingowe nadmiernie uderzają w koszty firmy.

Jak wiadomo we wszystkich jeleniogórskich przedsiębiorstwach budżetowych zmieniono składy rad nadzorczych. - Nowe rady – zapewnił prezydent M. Obrębalski – przyglądają się efektywności pracy zarządów. Wkrótce więc można się spodziewać wniosków personalnych wynikających z tej oceny, a więc zmian personalnych w zarządach zakładów budżetowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Chytry 2-03-2007 19:42
Dlaczego tylko podwyżki dla MZK. Inni też chcą. Spodziewajcie się więc panowie Prezydenci, że skoro macie forsę, to zaraz wystąpią załogi PEC-u,MPGK i Wodnika.
~Kadrowiec 2-03-2007 19:46
Jakie to szczęście, że do Rady Nadzorczej "Wodnika" wszedł p.Eugeniusz Kleśta,a nie np.do Rady Nadzorczej MPGK. Gość już tyle lat leje wodę, wygłasza tyrady, których za nic nie da się streścić,iż tylko w środowisku wodnym jest dla niego miejsce,a najlepiej żeby tam była mętna woda.
~Gal Anonim 2-03-2007 19:49
Szkoda że Pan Obrębalski wziął się tylko za rady w spółkach komunalnych. Także pora na uzdrowienie w niektórych placówkach budżetowych takich jak np. MZK - tam aż wrze i tak naprawde nie chodzi tylko o kase lecz o prywate jaką wali pozstajaca w bliskich stosunkach nie tylko służbowych Dyrekcja.
~mmmm 2-03-2007 20:07
taaa misato obiecało nauczycielom podwyzke za wychowawstwo taaa obiecało i co i ......
~Do"chytry" 2-03-2007 20:07
Z tego co powszechnie wiadomo prezydent jest tylko jeden(nie mam pojecia,dlaczego uzyles licz.mnogiej).
~Do"Gal Anonim" 2-03-2007 20:13
To dopiero poczatek.Trudno,zeby Obrebalski zajmowal sie wszystkim na raz.Radzisz i krytykujesz siedzac w wygodnym fotelu przed komputerem - to latwy sposob wydawania opinii o czyjejs dzialalnosci.
~Popieram vice 2-03-2007 20:21
Taki jest ! za bledy niech ktos w koncu w tym MZK beknie i moze troche to ukroci zapedy innych niby kierowniczkow ! przyddalaby sie po zmianie ludzikow wladzy w MZK doglebna kontrola poczawsza od zamowien czesci paliw przetargow i innych tego typo rzeczy
~Jaxy 2-03-2007 21:43
ZgłoszĘ do konkursu zlote usta wyrazenie MIŁA PRZEDSTRAJKOWA ATMOSFERA.
~Bezrobotny 3-03-2007 8:55
Do Kadrowca. Aspiracje Pana Kleśty sięgają wyżej.Marzy mu się stołek starosty jeleniogórskiego. Osobiście dziwię się Panu Obrębalskiemu ,że powołał go do rady nadzorczej Wodnika. Mierny ale wierny.
~pg 3-03-2007 9:00
MOZE CZAS ZMIENIC WLADZE DYRKOTRSKIE W MZK PANU WOZNIAKOWI JUZ DZIEKUJEMY CZAS NA PRYWATYZACEJE ALBO NAJLEPIEJ MZK POLACZYC Z PKS LUB KRYCHA
~Monter 3-03-2007 14:47
Dlaczego nigdzie publicznie nie przedstawiono pelnej listy powolanych przez Plastusia czlonkow rad nadzorczych??? Przeceiz to jak rozumiem kwiat naszego biznesu, najlepsi z najlepszych, sam powod do dumy i zachwytu, trzeba sie tym chwalic! No Marus dawaj... komu stolki podarowales?
~zawodowiec 3-03-2007 17:33
No to mamy człowieka orkiestrę: Prezydenta, Wiceprezesa SGU, wykładowcę,...,coś tam jeszcze. Panie Marku może lepiej skupić się na jednej z tych funkcji. Wiadomo, że parcie na stołek jest olbrzymie, w końcu jest to trampolina na Wiejską. Ale na Boga, niech Pan popisze się w końcu jakimiś wymiernymi efektami swojej pracy a potem łapie następną fuchę!
~XYZ 3-03-2007 18:01
Fajnie kierowcy w MZK bedą zarabiać netto 1600 zł, a w UM ludzie w wyższym wykształceniem i doświadczeniem mają w porywach netto 1300 zł!Obłęd
~Matysiak 3-03-2007 18:17
Witam, ten co napisał ten artykuł winien wyjaśnić co oznacza pojęcie "MIŁA PRZEDSTRAJKOWA ATMOSFERA" ? Chyba że chodzi o to że totalnie nic nie robią w czasie tych rozmów. Pozdrawiam
~bary33 3-03-2007 19:28
Mam doskonały pomysł na świetny komentarz:) ale Tejo znowu go nie puści... szkoda. Stara szkoła?
~UVW 3-03-2007 20:04
Nareszcie forum do wymiany poglądów o zarządzaniu i robieniu w konia załogi MZK. Może coś ktoś wie o odprowadzanym funduszu płac przez Dyrektora do urzędu zamiast jak w przepisach dla zalogi. Może się nim dzielili z poprzednim prezydentem. Brawo za pomysły jak przed 80 tym rokiem.
~zbychu 4-03-2007 10:28
panowie zwiaskowcy zapytajcie swoiego dyra kto w ciagu ostatnich pieciu lat otrzymal w mzk podwyzke to moze byc nawet ciekawe my dla niego jestesmy tylko robole , chcemy takiego dyra ktory bedzie dbal o firme jak i rowniez o zaloge,' do chwili obecnej dbal tylko o siebie i o swoja blad lale panie prezydencie posluchaj pan glosu zalogi my chcemy dobrze pracowac ku zadowoleniu naszych klijentow tylko dobra atmosfera w pracy daje poczucie dobrze wykonywanej roboty , panie prezydencie w panu nadzieja tylko pan moze zrobic wreszcie u nas porzadek my z takim dyrkiem-cyrkiem juz pracowac nie chcemy natomiast chcemy wreszce spokojnie wykonywac swoje obowiazki ku zadowoleniu naszych pasazerow mamy nadzieje ze pan sie blizej przyjzy temu wszystkiemu nasz dyro napewno w rozmowach z panem nie wszystko panu mowi daje poczucie ze jet sie potrzebnym
~oko 4-03-2007 10:46
Najciekawsze jest to ze Pan Obrembalski z Panem Łużniakiem pletą bzdury ,zmiany kadrowe w sweze spółek,a kto ma się temu przyglądnąc ci ludzie którzy nie mają pojęcia o tego typu firmach popatrzcie na pana Lużniaka co przez dwie kadencje czyli 8 lat był przewodniczącym Komisji Komunalnej i co sprawdził nic ,ktoś powidział kiedyś "zostaniecie na koniec rozliczeni" i koniec nastał a rozliczeń nie było i niema ,a może ktoś mi odpowie na przykład tego typu MPGK Pan kierowca w tej Firmie ma płace nawet 2500zł netto ale ale to tylko Panowie kierowcy .Panie Prezydencie może najwyzsza pora przyjżeć się działaniu Zarzadu komunalki .Ludzie zarabiaja tam w większości 1250zł BRUTTO ,a Pan prezes zarządu nawet 12000zł BUTTO,tak więc Panie w-ce Prezydencie co Pan nam odpowie,kiedy następna konferencjia prasowa na którą przyjdą ZWIĄZKOWCY ZE SPÓŁEK KOMUNALNUCH!!!!!!
~do Zbychu 4-03-2007 12:39
jeny czlowieku ale Ty robisz bledy ortograficzne i stylistyczne....trzeba bylo za mlodu uczyc sie,to bys chociaz poprawnie pisac umial.Z takimi podstawowymi bledami jakie tu zrobiles,to az zenujace,ze takie slowa,gdzie w prawie kazdym blad, kierujesz do wladz....rozumiem,ze walczycie o podwyzke,ale nastepnym razem jak cos napiszesz to wczesniej poczytaj slownik ortograficzny....
~rozważniaczek 4-03-2007 12:42
Pan Prezydent zapewne ma jakiś planik- na razie zbiera informacje i to jest słuszne. To musi trochę potrwac gdyż nie swoich ludzi w ratuszu. Chwała mu za rozwAgę. Ale z rożnych informacji wynika ze bagienko zostalo i należy je osuszyc. Napór na społeczną sprawiedliwośc jest zrozumialy. Wladza z ratusza to JEST WINNA SWOIM WYBORCOM. Nie jest prawidłowe ze zwykła (albo niezwykła bo na specjal prawach) urzędniczka z MZK latała prywatnie samolotem do lubego i rozliczała to jako delegację. To kasa podatników i niech zwraca teraz na podwyżki dla 5 kierowców będzie.
~do xyz 4-03-2007 13:24
Ale porównaj sobie prace kierowców z MZK a prace w UM która według Ciebie jest bardziej odpowiedzialna ? Przecież możesz się zatrudnić w MZK skoro jest tam tak fajnie według Ciebie i będziesz miał lepszą płacę.
~Obserwator 4-03-2007 16:53
Pleciecie Państwo bzdury i to na takim poziomie na jakim jest prowadzona edukacja naszej młodzieży na pseudowyższej jeleniogórskiej uczelni na której przez przypadek zatrudnia się też nasz Pan "dr Prezydent". Może jednak nie jest to przypadek, po prostu pasuje on do poziomu reprezentowanego przez "Uczelnię".
~aite 4-03-2007 17:06
autor tego tekstu stwierdza,że: -"Pacjenci z Jeleniej Góry mają więc prawo oczekiwać na dowody wdzięczności ze strony lekarzy zatrudnionych przy ul. Ogińskiego." lekarze mają być wdzięczni pacjentom za co? za aparaty usg od miasta? za umorzenie podatków dla szpitala? widzę ,że mamy nowego mrożka ;-)))
~do rozważniaczek 4-03-2007 17:11
ha.. no dobrze prawisz czlowieku dodam iz w ostatnim czasie odbylo sie spotkanie dla wszystkich diagnostów z calej Polski na Zamku Ksiaz i coz z zalogi wybrali sie... pan dyro z dziewczyną, to juz naprawde zenada.
~od rozważniaczka 4-03-2007 20:56
Bo widocznie i blondynie diagnostyka podwozia należy się co jakiś czas.Może DYRO robi to super. Akurat za państwową kasę wypadło w Książu. Pewnie to ładne miejsce. Widocznie bedąc przy korytku na maxa trza korzystac ze wszystkiego. Może Dyra zostawic a blondi niech spada i bedzie oki.
~unita 4-03-2007 21:17
zarząd w MZK na wszystkie imprezki Dyro-Blondi dostaje dotacje unijne. I co kopara opada
~Do Obserwatora 5-03-2007 0:07
Odczep się od tej uczelni .Pierwszego roku byś na niej nie zaliczył. Twój poziom to nie przeładowana poziomem kształcenia klasa 1 Szkoły Podstawowej z dodatkowymi korepetycjami z wychowania przedszkolnego.
~aite 5-03-2007 23:30
ale to miło, że miasto wspomaga szpital, chociaż jest wojewódzki
~Do unita 6-03-2007 16:26
Co za pierdoły! Trzeba być inteligentnym inaczej żeby takie bzdury pisać! A kto takie dotacje daje to się zgłoszę?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group