Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6474
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kończy się święto reżyserów w Jeleniej Górze

Czwartek, 11 czerwca 2015, 18:47
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2015, 8:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kończy się święto reżyserów w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Kończymy dzisiaj festiwal, ósmą jego edycję – pierwszą w Jeleniej Górze – mówił na wstępie konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj (11.06) na tarasie Pasażu Grodzkiego dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej Stanisław Dzierniejko, który stawiał sobie jako cel wprowadzenie festiwalu do nowego miasta i sprawić wszystko, aby spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry i promować miasto.

Oba cele udało się osiągnąć. Jestem zadowolony, nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania ze strony mediów, tu podkreślam także mediów ogólnopolskich. Dzisiaj otrzymałem dane z TVP Info - pierwszego dnia relacje obejrzało 700 tysięcy ludzi, oprócz tego o naszym festiwalu wspomniano w wydaniu głównym Panoramy (TVP 2) i w Telewizji Polsat oraz w wydaniu Faktów „na żywo” z Jeleniej Góry – wyliczał organizator imprezy określając oglądalność na 1,5 miliona osób.

Stanisław Dzierniejko przyznał, że bał się o frekwencję na seansach. Pierwsza edycja festiwalu w Świdnicy to było 800 widzów w ciągu 5 dni, fala krytyki w mediach, czy warto było, by odbywał się w tak małym mieście – wspomina dyrektor FRF. - Podobnie było we Wrocławiu, gdzie w ciągu 6 dni festiwalu aktorów było 2-3 tysiące widzów. To też mnie nie satysfakcjonowało – kontynuował S. Dzierniejko.

W Jeleniej Górze przez 5 dni festiwalu odwiedziło nas 5 tysięcy widzów. To dużo więcej niż w pierwszych edycjach wspomnianych wcześniej festiwali – mówił twórca jedynego na świecie święta reżyserów, który w przyszłym roku ma szansę uzyskać rangę międzynarodowego wydarzenia.

Festiwal, który zakończy się dzisiaj w Teatrze C.K. Norwida przyznaniem nagrody Złotego Dzika dla najlepszego reżysera obfitował w wydarzenia towarzyszące. W Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się spektakl Jana Nowickiego oraz Anny Samusionek, która wraz z dyrektorem festiwalu odwiedziła też kilka przedszkoli spotykając się z najmłodszymi jeleniogórzanami.

Obecny na konferencji prasowej, zorganizowanej na tarasie Pasażu Grodzkiego, Wojciech Wójcik będący członkiem 3-osobowego jury (wraz z Januszem Majewskim i Andrzejem Krakowskim) podkreślał, że w przeciwieństwie do innych festiwali, tu nie wiadomo z góry kto wygra i nie ma żadnych nacisków, gdyż grono fachowców stanowią trzej doświadczeni reżyserzy. - Tutaj był oceniany kunszt reżyserski – podkreślał S. Dzierniejko.

O godz. 19:30 podczas Gali Zakończenia 8. FRF dowiemy się, kto przez najbliższy rok będzie dzierżył berło najlepszego reżysera, do którego nominowano twórców 9 filmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group