Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6941
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Koncert Orkiestry „Vivat!” w MOK–u w Kowarach

Czwartek, 16 lutego 2012, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Koncert Orkiestry „Vivat!” w MOK–u w Kowarach
Fot. Organizator
Jutro, w piątek, o godzinie 17. odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Vivat!”, zorganizowany w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach przy ul. Szkolnej 2. Wstęp wolny.

Orkiestra w Sierakowie Wielkopolskim założona została w 1928 roku przy Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Męskiej. Od początku istnienia Orkiestrą Dętą im. Bolesława Dembińskiego dyrygował Kazimierz Nowicki. Muzycy ściśle współpracowali z miejscowym chórem. W 1968 r. nastąpiło przekształcenie zespołu w Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod patronatem Huty Szkła „Warta”.

W 2001 r. grupa osób zaprzyjaźnionych z ówczesnym zespołem założyła Stowarzyszenie „Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sierakowa Wlkp.”, którego głównym zadaniem stała się organizacja działalności młodych muzyków i tancerek. W 2005 r. stowarzyszenie uzyskało status organizacji pożytku publicznego. W tym samym roku w Urzędzie Patentowym w Warszawie zarejestrowano nową nazwę orkiestry - Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Vivat!" (w skrócie Orkiestra „Vivat!”). Obecnie dyrygentem orkiestry jest Robert Morkis, a grupę choreograficzną prowadzi Inga Linde.

Młodzi sierakowianie mają w swoim repertuarze zarówno muzykę marszową, utwory sakralne, jak i popowe hity. Co roku koncertują w kraju i za granicą. Biorą udział m.in. w festiwalach orkiestr dętych, uatrakcyjniają wydarzenia sportowe, festyny miejskie czy spotkania jubileuszowe wielu instytucji i organizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group