Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 6033
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncert organowy Jakuba Garbacza w Kościele Zbawiciela

Sobota, 20 sierpnia 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Koncert organowy Jakuba Garbacza w Kościele Zbawiciela
Fot. Archiwum
W niedzielny wieczór (21 sierpnia) o godz. 19.15 po raz kolejny muzyka organowa zabrzmi w Kościele Zbawiciela. W ramach Cieplickich Koncertów Organowych wystąpi Jakub Garbacz, laureat wielu międzynarodowych konkursów organowych. Wstęp wolny.

Jakub Garbacz, aktualnie pierwszy organista łódzkiej Bazyliki Archikatedralnej, koncertował w wielu ośrodkach muzycznych w kraju i zagranicą, zwłaszcza w krajach skandynawskich. Brał także udział w konkursach muzyki organowej: Brno'97 (udział w półfinale), Rumia'97 (II nagroda) i Wilno'99. W roku 2000 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie organów u prof. Mirosława Pietkiewicza. Prócz działalności ściśle artystycznej zajmuje się także nagraniami dźwiękowymi muzyki organowej i sakralnej.

Oto program niedzielnego koncertu: Johann Sebastian Bach – Toccata i fuga d-moll (BWV 565), aria na strunę G, 'Arioso' z koncertu klawesynowego f-moll (BWV 1056), kantata religijna na podstawie przypowieści o dziesięciu pannach z Ewangelii Mateusza 25:1-13 - „Wachet auf, ruft uns die Stimme” (BWV 645), Johann Pachelbel - ciaccona f-moll, Léona Boëllmanna – menuet z suity gotyckiej, Astor Piazzolla – „Tanti Anni Prima” oraz Gordon Young - preludium w stylu klasycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group