Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4733
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert operetkowy z okazji Dnia Matki

Czwartek, 26 maja 2016, 8:34
Aktualizacja: 9:12
Autor: Manu
Region: Koncert operetkowy z okazji Dnia Matki
Fot. Archiwum Organizatora
W sobotę (28.05) o godz. 17.00 w Starym Browarze w Bukowcu rozpocznie się koncert w wykonaniu znakomitego duetu małżeńskiego, odnoszącego sukcesy w USA, Australii i całej Europie, Doroty Ujdy–Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor). Przy fortepianie zasiądzie Dariusz Samerdak. Wstęp wolny.

W programie m.in.: utwory z musicalu „Skrzypek na dachu” , „My fair lady” oraz przeboje operetkowe takie jak; Usta milczą, dusza śpiewa , Wielka sława to żart, Brunetki, blondynki.

Dorota Ujda-Jankiewicz – śpiewaczka obdarzona wspaniałym sopranem lirycznym oraz wyjątkową muzykalnością. Jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego
oraz Pedagogiki Wokalnej. Doskonaliła swój kunszt wokalny u pedagogów światowej sławy. Jej talent dostrzeżono już podczas studiów, co zaowocowało wieloma propozycjami koncertowymi. Artystka brała m.in. udział w międzynarodowym projekcie muzycznym - "Akademia Bachowska", gdzie jako jedyna spośród wielu uczestników, została wybrana do wykonania partii sopranowej w "Oratorium na Boże Narodzenie" J.S. Bacha, pod dyrekcją znakomitego znawcy i interpretatora muzyki J.S. Bacha - Helmutha Rillinga, znajdując się tym samym w gronie światowej sławy śpiewaków. Do dnia dzisiejszego artystka koncertuje, odnosząc duże sukcesy, w całej Europie, U.S.A. i Australii. Na „Wielkiej scenie” debiutowała w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze "Cyganeria" G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje. W roku 1995 występowała w Operze Wrocławskiej, wykonując m.in. partię Papageny w operze "Czarodziejski Flet" W. A. Mozarta. Artystka współpracuje także z Filharmoniami w kraju i za granicą. Jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za "Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich". W roku 2000, w Melbourne, została odznaczona "Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie". Wśród jej rozległego i różnorodnego repertuaru znajdują się dzieła najwybitniejszych kompozytorów utrwalone podczas wielu nagrań.

Andrzej Jankiewicz- śpiewak, tancerz, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Laureat wielu konkursów tanecznych.
W roku 1988 zdobył wicemistrzostwo Polski na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Jako śpiewak występował m.in. z Stadttheater Görlitz, Filharmonią Wrocławską, Operetką Wrocławską oraz z Operą Wrocławską, gdzie w roku 1995 debiutował w roli "Pomysłowego Krętacza" w musicalu "Oliwer", opartym na kanwie dickensowskiego "Oliwera Twista". Swój kunszt wokalny doskonalił u najlepszych pedagogów śpiewu. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzycznych: m.in. Festiwalu "Wratislavia Cantans", Festiwalu Operowym w Xanten (Niemcy), Festiwalu im. W.A. Mozarta w Madrycie (Hiszpania, Festiwalu „Ost -West Kontakte” (Niemcy) oraz I Festiwalu Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy). Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Odbył liczne tournee artystyczne
po Europie, gdzie był szczególnie oklaskiwany za brawurowe wykonanie pieśni neapolitańskich. W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym
na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go “drugim Kiepurą". Wykonuje różnorodny repertuar - od muzyki poważnej po rozrywkową, utrwalony podczas wielu nagrań.

Dariusz Samerdak – absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jako pianista współpracował z "Asuka Band" "Oceanioa Band","Tercetem Egzotycznym”, Dorotą Abbe, Marzeną Sztuką, Bożeną Krzyżanowską, Teatrem Współczesnym, Teatrem Polskim (Vratislavia ofkors).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group