Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9190
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Norwida w świetnej atmosferze

Sobota, 6 kwietnia 2019, 10:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncert Norwida w świetnej atmosferze
Fot. Przemek Kaczałko
Społeczność związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze pokazała po raz kolejny, jak silna więź ich łączy. Podczas VII edycji Koncertu Charytatywnego pod hasłem "Narodziny gwiazdy" panowała atmosfera przyjaźni, szacunku, tolerancji, a licytacje pozwoliły zebrać środki na wsparcie zdolnej młodzieży.

Jak opowiada dyrektor II LO Iwona Kumek, dzięki dotychczasowym edycjom koncertu udało się m.in. doposażyć pracownie w nowoczesny sprzęt multimedialny, ufundować nagrody dla uczniów, zorganizować wyjazdy uczniów na konkursy, zawody i olimpiady. Impreza jednoczy pracowników szkoły, rodziców, młodzież, absolwentów i przyjaciół popularnego Norwida.

Formuła tegorocznego koncertu była nieco odmienna od poprzednich.

Zdemokratyzowaliśmy pracę nad koncertem w tym sensie, że nasi wykonawcy tym razem nie mieli zadanego tematu, tylko pełną dowolność w swoich utworach. Każdy przyniósł na pierwszą próbę utwór, w którym uważał, że czuje się najlepiej, a następnie spróbowałem to połączyć w opowieść o naszej szkole - powiedział Ryszard Grzywacz, polonista z II LO, który wraz z Justynem Bilskim - również nauczycielem Norwida - poprowadził piątkowy koncert.

Na początek odbyła się licytacja, w trakcie której można było zdobyć m.in. płytę Celuloid - absolwentów Norwida: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, szalik, kalendarz i piłkę ręczną z podpisami zawodniczek KPR-u Jelenia Góra, wycieczkę do Pragi (jednodniowa dla 2 osób), skok ze 100-metrowej wieży Dream Jump w Kostrzycy, rękawice bokserskie uczennicy Norwida - Klaudii Weinke (mistrzyni świata w kickboxingu, 2018), obraz "Frida" autorstwa Magdaleny Bułgajewskiej czy koszulkę Kacpra Mieszkowskiego - ucznia Norwida, który był członkiem kadry Polski podczas Pucharu Narodów w Quadcrossie w Danii. Dodatkowo, wylosowano wiele cennych nagród wśród posiadaczy biletów.

Mieliśmy rok przerwy, natomiast koncert cementuje społeczność szkolną, daje nam "kopa" na przyszłość. Uświadamiamy sobie, jak blisko siebie jesteśmy. Od trzech miesięcy prawie codziennie spotykamy się, śmiejemy się i to się bardzo realnie przekłada na relacje szkolne. Norwid jest z tego znany, że nie ma takiej przepaści pomiędzy katedrą nauczycielską a uczniami i to jest droga w stronę nowoczesnej szkoły - wyznał Ryszard Grzywacz.

Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji wystąpili: Zosia Stachura i Krzysiek Patronik, Marysia Góralik, Adrianna Czystołowska, Ewa Kobielska, Wiktor Rzadkowski, Joanna Krudys, Vivien Sus, Kamil Kramarczuk i Paulina Książkiewicz, Marysia Wiącek, Ewa Chromik i Wiktoria Świerczek.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group