Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koncert na głos, gitarę, obraz i serce

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 8:47
Aktualizacja: 23:15
Autor: TEJO
REGION: Koncert na głos, gitarę, obraz i serce
Fot. Organizatorzy
Dwoje zwyczajnych ludzi, którzy posiadają rozwiniętą zdolność do odczuwania emocji w życiu codziennym. Nawiązana przez nich znajomość stała się klasycznym potwierdzeniem porzekadła, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek.

Katarzyna Maczel i Bartłomiej Drak, bo o nich mowa, spotkali się w listopadzie 2009 roku, aby wspólnie wykonać sesję zdjęciową, która w zamierzeniu miała łączyć technikę malowania ciała (tzw. body painting) z wyrażaniem ekspresji przez fotografowaną postać. Rezultaty pracy nad plastycznymi zdjęciami okazały się na tyle ciekawe, że postanowili kontynuować swoje działania, poszerzając je o kolejne sesje studyjne.

Podczas pracy okazało się, że we wspomnianych osobach drzemią także inne talenty. Fotograf okazał się gitarzystą, a modelka – śpiewającą aktorką. I tak zawiązał się muzyczny duet. Początkowo opierał swój repertuar na istniejących utworach jazzowych. Później powstały nowe autorskie formy muzyczne, do których muzykę napisał Bartłomiej Drak, a teksty – Paweł Matyja.

Sami autorzy podkreślają, że utwory stanowią specyficzny dialog pomiędzy dwoma płaszczyznami energetycznymi. To rozmowa głosu z dźwiękami gitary, a wszystko w akompaniamencie bicia serca. Tak powstał Uncommon Project i propozycja koncertu z pokazem multimedialnym. Całość projektu łączy w sobie trzy formy wyrazu: muzykę, fotografię oraz zalążki teatru, które w przyszłości pomysłodawcy zamierzają rozbudować.

Koncert odbędzie się 24 kwietnia 2010 (sobota) o godzinie 18:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group