Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7973
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert Leniwca ściągnął tłumy

Środa, 9 lipca 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncert Leniwca ściągnął tłumy
Fot. Przemo
W niedzielę (6. lipca) przy muszli koncertowej w Parku Zdrojowym zgromadziły się tłumy mieszkańców, turystów i kuracjuszy, by posłuchać starych i najnowszych utworów z płyty "Rozpaczliwie wolny". Muzycy już pracują nad kolejnym krążkiem, który ukaże się za ok. pół roku.

- To jest nasza publika, nasi znajomi, rodziny, więc koncert w tym miejscu jest zawsze wyjątkowy. Ci ludzie znają nas na wylot i oczekują czegoś więcej niż na poprzednim koncercie. Nie wystarczy zagrać utwory z pierwszej płyty - mówił Zbigniew "Mucha" Muczyński.

Jeleniogórski zespół Leniwiec jest na scenie od 20 lat, najnowsza (szósta) płyta nosi tytuł "Rozpaczliwie wolny", na której usłyszymy piosenki Edwarda Stachury.

- Pewnego dnia zgadaliśmy się w busie, że wszyscy jesteśmy miłośnikami zarówno punk rocka, jak i poezji śpiewanej. Baliśmy się jak to wyjdzie, jak nasi fani przyjmą teksty poetyckie i jak fani Stachury przyjmą naszą muzykę. Nikt do tej pory nie grał tak ostro tych tekstów, ale okazało się, że płyta jest dobrze przyjmowana - powiedział "Mucha".

- W Cieplicach jest mnóstwo kuracjuszy, ludzi starszych. Mogło być tak, że po pierwszej piosence wyjdzie 20 proc. publiczności, bo jest za głośno, za ostro, ale praktycznie wszyscy siedzieli do końca i bili brawo po kolejnych utworach - zauważył lider zespołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group