Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8858
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert Kolęd w Pałacu Wojanów

Wtorek, 24 grudnia 2013, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Region: Koncert Kolęd w Pałacu Wojanów
Fot. Organizator
W czwartek (26 grudnia) o godz. 17.00 w Pałacu Wojanów odbędzie się koncert kolęd, organizowany przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny. Zaśpiewają: śpiewaczka operowa Michalina Bienkiewicz (sopran) oraz jej siostra – wokalistka jazzowa Marcelina Bienkiewicz. Wstęp jest wolny.

Pochodząca z Jeleniej Góry Michalina Bienkiewicz uczyła się śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Prócz śpiewu ukończyła także filologię angielsko – niemiecką. Od 2011 r. mieszka w Weimarze, kiedy to została solistą studia operowego teatrów w Weimarze, Erfurcie i Nordhausen. Do Weimaru przeniosła się z Wiednia, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia w zakresie śpiewu solowego. W czasie studiów pracowała w Arnold Schoenberg Cho, współpracując z takimi muzykami jak: C. Bartoli, W. Christie, N. Harnoncourt czy Ch. Rousset. W 2007 r. została wybrana przez H. Niquet do udziału w L'académie baroque européenne d'Ambronay, dzięki czemu występowała na m.in. w Opera Comique w Paryżu, Opera de Touluse, Opera w Bukareszcie i Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest inicjatorką i kierownikiem artystycznym Festiwalu Concerti Pasquali w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W 2012 r. występowała w polskiej premierze opery „Faust” J.W. Goethego do muzyki A.H. Radziwiłła w Pałacu w Wojanowie.

Urodzona w Jeleniej Górze Marcelina Bienkiewicz to wokalistka jazzowa, uczennica kompozytora, aranżera, multiinstrumentalisty i wokalisty Jacka Szreniawy. W 2010 roku Marcelina Bienkiewicz otrzymała nagrodę specjalną podczas Krokus Jazz Festiwal za najlepszy wokal podczas tej imprezy. Studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim.

Rezerwacja miejsc: 75 75 45 300, mail: rezerwacja@palac-wojanow.pl Organizator: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej i Pałac Wojanów

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group