Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 6578
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert kolęd pamięci Asi

Czwartek, 6 stycznia 2022, 10:30
Aktualizacja: 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncert kolęd pamięci Asi
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (5.01), z inicjatywy wiceminister edukacji - Marzeny Machałek, w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Future Folk. Wydarzenie było poświęcone pamięci o Joannie Krudys, 21-letniej parafianki, która niedawno zmarła.

Stanisław Karpiel-Bułecka wraz z zespołem Future Folk wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością, aby w świątecznym klimacie upamiętnić studentkę AWF we Wrocławiu, która angażowała się w wiele inicjatyw społecznych w Jeleniej Górze, była parafianką cieplickiego kościoła.

Przed rozpoczęciem koncertu do zgromadzonych przemawiał proboszcz, ks. Mariusz Majewski, a także inicjatorka wydarzenia - Marzena Machałek.

Będziemy śpiewem wychwalać Pana Boga, który uważał, że Jemu jest Ona w tej chwili bardziej potrzebna. Zawsze będziemy pamiętać o Asi i widzieć ją wśród uczestników scholi parafialnej. Cieszę się, że jesteście - miejmy także w sercu rodziców Asi - mówiła do zgromadzonych wiceminister edukacji.

Następnie można było usłyszeć nagraną jedną kolędę w wykonaniu Joanny Krudys, po czym rozpoczął się koncert podhalańskiej kapeli, która wykonała znane i lubiane kolędy i pastorałki.

Twoja reakcja na artykuł?

57
88%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
2%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group