Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8836
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koncert inauguracyjny III Festival dell' Arte

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 8:45
Aktualizacja: 22:06
Autor: Manu
Region: Koncert inauguracyjny III Festival dell' Arte
Fot. Organizator
W miniony piątek (15 sierpnia) rozpoczęła się trzecia edycja Festival dell' Arte. Inaugurację festiwalu uświetnił koncert Wiener Philharmoniker Dvořák Klavier Quartett w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Uroczystego otwarcia III Festival dell' Arte dokonał prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej Piotr Napierała. - Już po raz trzeci w otoczeniu pięknej przyrody oraz zabytków Doliny Pałaców i Ogrodów będą miały miejsce koncerty, spektakle, wystawy i spotkania z artystami - powiedział.

Przybyłych na otwarcie gości powitał Michał Maciaszczyk, dyrektor artystyczny III Festival dell' Arte, który na co dzień koncertuje na całym świecie jako skrzypek solista i muzyk kameralista z takimi sławami świata muzyki jak: Ricardo Muti, Zubin Mehta, Mariss Jansons, Mstislav Rostropovitsch, Bernard Haitink, Christian Thieleman, Nicolaus Harnoncourt, Wolfgang Sawallisch, George Pretre, Daniel Barenboim, Lorin Maazel, Philippe Entremont i wielu innych. Michał Maciaszczyk prowadzi także działalność koncertową jako dyrygent.

Wiener Philharmoniker Dvořák Klavier Quartett zagrał w składzie: Marie Vigilante - fortepian, Milan Šetena - skrzypce, Filip Waulin – altówka oraz Jonáš Krejčí – wiolonczela. W repertuarze mają także utwory klasyki na kwartet smyczkowy.

Na kontrabasie zagrał Ciro Vigilante, urodzony w Australii, absolwent Akademii Muzycznej w Graz i Konserwatorium Prywatnego Uniwersytetu w Wiedniu, który doświadczenie zdobywał m.in. w Prague Philharmonic Orchestra (1994-96), Australian Chamber Orchestra (1997-98), Royal Philharmonic Orchestra w Londynie i Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Od 2001 roku jest pierwszym kontrabasistą w Vienna Chamber Orchestra (od 2001) i członkiem Australian World Orchestra (od 2011).

Filharmonicy Wiedeńscy Kwartet Fortepianowy Antonína Dvořáka to absolwenci Praskiego Konserwatorium. Muzykowali już wspólnie podczas studiów. Ich drogi rozeszły się w latach 80. XX wieku, kiedy część z nich kontynuowała studia za granicą. Odnaleźli się po latach w Wiedniu, już jako profesjonalni muzycy renomowanych orkiestr: Wiener Philharminiker oraz Wiener Kammerorchester. W roku 2001 założyli Schulhoff Quarterr, który rozpoczął karierę koncertami w całej niamal Europie, Japonii i USA oraz nagraniami w radiu i na CD. Równolegle rozpoczęli współpracę z pianistką Marie Pospíšilová-Vigilante. Po serii pełnych sukcesów koncertów w Austrii, Czechach, Niemczech i Polsce muzycy zadecydowali w roku 2013 o założeniu nowego zespołu - Antonín Dvořák Klavier Quartett, aby poświęcić się repertuarowi, napisanemu na kwartet smyczkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group