Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6758
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert gospel Anny Marii Mbayo w JCK

Niedziela, 23 kwietnia 2017, 12:59
Aktualizacja: 13:20
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Koncert gospel Anny Marii Mbayo w JCK
Fot. Mikołaj Bachur
– Jestem pierwszy raz w Jeleniej Górze. Nie miałam czasu jej zwiedzić, ale podczas koncertu poznałam wspaniałych ludzi! Moje wspomnienia będą cudowne – mówi gospel wokalistka Anna Maria Mbayo.

W piątek (21.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się koncert Wielkanocny "Spotkałem Zmartwychwstałego". Anna Maria Mbayo z Opola od dzieciństwa lubi śpiewać, jest kompozytorką i pedagogiem. Od najmłodszych lat uczyła się gry na fortepianie, a później na saksofonie. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła także z wyróżnieniem kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych w Studium Muzyki Kościelnej w Opolu. Prowadzi obecnie warsztaty muzyczne dla chórów.

Początkiem muzyki gospel w życiu Anny było uczestnictwo w warsztatach, które odbywały się na trenie kraju. Z biegiem czasu zaczęła się angażować coraz bardziej w ten rodzaj muzyki. W 2010 roku uzyskała tytuł Najlepszej Solistki XIV Międzynarodowego Konkursu Chórów organizowanego w ramach XIV festiwalu Camp Meeting Osiek 2010. Ma na swoim koncie występy u boku takich muzyków, jak m.in.: Janusz Szrom, Piotr Wojtasik, Billy Hart czy Billy Harper. Obecnie prowadzi chór Gospel Life we Wrocławiu.

Do Jeleniej Góry Annę Marię zaprosił Piotr Lemański – pianista i kompozytor, który też wystąpił na piątkowym koncercie. Pomagali w aranżacji muzyki: Krystian Śmiech – perkusja, Krzysztof Knitter – kongi, Kajetan Nobel – gitara, Piotr Nosal - gitara basowa.

Po koniec koncertu odbyła się prezentacja książki Józefa Stępnia "Szczęściarz urodzony w PRL-u".

Występ odbył się dzięki Międzynarodowej Organizacji Gedeonitów z oddziałem w Jeleniej Górze.

Fragment z koncertu (cover utworu TGD - Uratowani) można zobaczyć w poniższym linku:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group