Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4090
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert czwartkowy „Wieczór z tangiem”

Poniedziałek, 17 marca 2014, 8:53
Aktualizacja: 8:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert czwartkowy „Wieczór z tangiem”
Fot. Organizator
W czwartek (20 marca) o godz. 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji, w ramach cyklu „Zdrojowe czwartki z Filharmonią”, w koncercie „Wieczór z tangiem” zagra Duo Milonga w składzie: Aneta Janiszewska – harfa i Konrad Salwiński – akordeon. Bilety w cenie 20 zł.

Aneta Janiszewska koncertuje jako solistka (m.in. na scenie Filharmonii Łódzkiej w cyklu Młodzi w Łodzi, wykonując koncerty solowe z towarzyszeniem orkiestry - Koncert na harfę B-dur G. F. Händla oraz Koncert A-dur K. Ditters von Dittersdorfa; w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach - koncert Harfowy Nokturn), w zespołach kameralnych oraz w orkiestrach (m.in. współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi, Collegium Musicum w Salzburgu, Filharmonią Opolską, Śląską, Rzeszowską, Poznańską oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną).

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła mając 8 lat. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Szkołę Muzyczną II stopnia, w której rozpoczęła naukę gry na harfie pod kierunkiem Doroty Szyszkowskiej, a następnie Beaty Tarnowicz-Kamińskiej, ukończyła z wyróżnieniem. Ukończyła studia w klasie harfy prof. Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2011). Studiowała na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w Austrii (2008-11) w klasie prof. Helgi Storck, także na wydziale Pedagogiki Instrumentalnej. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich (m.in. prof. Helgi Storck, prof. Klausa Storck, prof. Cristiny Bragi, prof. Imogen Barford, Parka Stickneya). Jest laureatką programu stypendialnego Marszałka Województwa Łódzkiego. W 2009 roku występowała na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Harfowego w Katowicach „Hommage à Chopin” (2010), poprowadziła warsztat na temat „Transkrypcji Chopina na harfę”, a w 2011 roku pracowała przy organizacji oraz wystąpiła z koncertem tanga argentyńskiego podczas Międzynarodowych Barokowych Dni Harfy w Katowicach.

Konrad Salwiński w roku 2007 został laureatem IV edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, a w 2008 oraz 2011 roku stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego. Często koncertuje w Łodzi i regionie łódzkim, rodzinnych Starachowicach, a także innych miastach w Polsce i na świecie. W roku 1998 otrzymał Nagrody II st. Prezydenta Miasta Starachowic. W 2000, 2006 i 2008 r. był Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000, 2006 i 2008). Od 1998 r. jest podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Naukę gry na akordeonie rozpoczął mając 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Starachowicach, był uczniem Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi w klasie akordeonu prof. Zbigniewa Ignaczewskiego (1999-05). Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (2011) w klasie prof. Zbigniewa Ignaczewskiego, studiował także w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu, w Austrii (2008-11) w klasie prof. Janne Rättyä. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najznakomitszych pedagogów.

Konrad Salwiński jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych, m.in.: I nagroda w kategorii solistów oraz I nagroda w kategorii zespołów kameralnych na Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (1998), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie w Słowacji (1999), I nagroda oraz tytuł „Absolute Winner” w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Dunajskiej Stredzie na Słowacji (2000), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie w Słowacji (2001), II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Wilnie (2002), I nagroda w XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2004), I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w 32. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli w Chorwacji (2007), I nagroda w kategorii solistów oraz I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Moravskich Toplicach w Słowenii (2007), I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie w Słowacji (2007), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wiedniu (2008), I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w VIII Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym Sanok (2008), wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (2008), I nagroda w kategorii zespołów kameralnych w 33. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (2008), I nagroda w kategorii zespołów kamerlanych w XI Prezentacjach Muzyki Akordeonowej we Wrocławiu (2008) oraz wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2009).

Program:
Mikołaj Majkusiak – One night of passion
Johann Sebastian Bach – Suita Orkiestrowa Nr 3 D-dur, BWV 1068:
Bourée, Aria, Gigue
Maurice Ravel – Ma mere l’oye
cz. I Pawana Śpiącej Królewny
cz. II Tomcio Paluch
cz. III Brzydulka, Cesarzowa Pagód
Mili Balakiriev – Polka
Manuel de Falla – Taniec hiszpański nr 1 z opery La vida breve
Astor Piazzolla – S’il vous plait
Astor Piazzolla – Adios Nonino
Astor Piazzolla – Milonga en re
Angel Gregorio Villoldo – El choclo
Enrique Francini/Héctor Stamponi – Pedacito de cielo
Peregrino Paulos – Inspiracion
Pedro Laurenz – Milonga de mis amores
Astor Piazzolla – Oblivion
Astor Piazzolla – Libertango

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group