Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9624
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koń najlepszym przyjacielem… kierowcy

Sobota, 2 maja 2015, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2015, 7:39
Autor: Mea
Jelenia Góra: Koń najlepszym przyjacielem… kierowcy
Fot. Mea
Bryczki z końmi jeżdżące po jeleniogórskich ulicach to już rzadkość. – Robią sobie ze mną i moim koniem Lalką zdjęcia, nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też turyści z Niemiec – mówi pan Władysław z Wojcieszyc, który przyjechał bryczką po zakupy do cieplickiego marketu.

Pan Władysław ma prawo jazdy, ale woli jeździć bryczką. – Gdy jest pogoda nie ma nic lepszego, jak wiatr we włosach i rozkoszowanie się widokami oraz grzejącym słońcem - zapewnia– podkreśla.
Klacz pana Władysława nazywa się Lanerka. – Ale wnuk zaczął mówić do niej Lalka i tak zostało. Gdy przyjeżdża do mnie córka z wnukami, mówi: tato, ty weź samochód, a ja sobie konno pojeżdżę. Taka to frajda dla wszystkich – opowiada.

Mieszkaniec Wojcieszyc mówi, że kierowcy bardzo zwracają uwagę na jego już wiekową bryczkę i piękne zwierzę. – Nieraz zatrzymują się i proszą o zdjęcie - dodaje.

- Z Wojcieszyc do Cieplic jadę 25 minut, czyli ok. 28 kilometrów na godzinę. Gdy wybieram się do Lwówka Śląskiego muszę zaprzęgnąć dwa konie, bo jeden nie dałby rady na takiej długiej trasie. Ale do Cieplic jak najbardziej – mówi pan Władysław.

Pasja do zwierząt gospodarskich narodziła się z wiekiem. - Pracowałem 29 lat w zakładzie. Na starość dorabiam na gospodarce. Mam też dwie krowy i sprzedaję mleko – informuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group