Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6841
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komunikat Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych

Wtorek, 9 września 2014, 16:07
Aktualizacja: 16:38
Autor: KKOP
W związku z opublikowaną na portalu Jelonka.com 8 września br. odmową Marcina Zawiły, prezydenta Miasta Jeleniej Góry w kwestii wzięcia udziału w debacie podsumowującej jego czteroletnią kadencję oświadczamy co następuje:

1) debata jest tradycyjną formą dialogu z przedstawicielami władzy, odbywa się według reguł akcji „Masz Głos – Masz Wybór”, Szkoły Liderów i Fundacji im. Stefana Batorego i ma charakter spotkania obywatelskiego. Akcja „Masz Głos – Masz Wybór” realizowana jest w Jeleniej Górze od 2007 r.,
2) zaproszenia do udziału w spotkaniu poza Prezydentem otrzymali: Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, szefowie wszystkich klubów Rady Miejskiej: Piotr Miedziński (PO), Wojciech Chadży (SLD), Krzysztof Mróz (PiS), Miłosz Sajnog (Razem dla Jeleniej Góry) i debata będzie miała na celu podsumowanie pracy w samorządzie lokalnym także reprezentowanych przez nich ugrupowań,
3) organizatorzy – organizacje, które zadeklarowały chęć udziału w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej debaty, wchodzą w skład Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych i nie są zaangażowane w kampanię wyborczą. Organizacje te to:
ALL-TERNATYWA – Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży, Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Nowoczesne Miasto, Towarzystwo Karkonoskie,
4) o terminie debaty Prezydent Miasta podobnie jak Przewodniczący Rady Miejskiej i szefowie wszystkich klubów Rady Miejskiej powiadomiony został 4 lipca, dostarczono również regulamin i scenariusz, które zakładały m. in. 3 tury pytań:
- I tura – pytania, które zostały zadane podczas debaty z kandydatami na prezydenta Jeleniej Góry, jaka odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej w 2010 r., celem weryfikacji stopnia realizacji złożonych obietnic,
- II tura – pytania zadane przez jeleniogórzan zebrane za pośrednictwem poczty mailowej, zgłoszeń telefonicznych,
- III tura – pytania zadane przez obecnych na sali.

Liczne sygnały od mieszkańców po ukazaniu się informacji Prezydenta skłaniają nas do przeprowadzenia tej debaty także w powstałej sytuacji. Według naszej wiedzy jest to pierwszy przypadek w kraju, kiedy włodarz miasta odmawia udziału w spotkaniu z mieszkańcami w formule „Masz Głos – Masz Wybór”. Godnym podkreślenia jest także fakt, że w podobnych spotkaniach w poprzednich latach w Jeleniej Górze brali udział dotychczasowi prezydenci naszego miasta.

W związku z powyższym liczymy na to, że Pan Prezydent zmieni zdanie w kwestii udziału w środowym spotkaniu biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Jeleniej Góry powinni mieć szansę na to, by na zakończenie obecnej kadencji władz samorządowych dokonać kontroli stanu realizacji wyborczych obietnic, usłyszeć od włodarzy co ich zdaniem jest powodem do dumy, a w jakich kwestiach muszą się jeszcze poprawić.

Zapraszamy wszystkich 10 września br. (środa) godz. 17:00 do Książnicy Karkonoskiej. Moderatorem spotkania będzie Marzena Czarnecka ze Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1043
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group