Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4436
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komunikat Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 września 2014, 16:07
Aktualizacja: 16:38
Autor: KKOP
W związku z opublikowaną na portalu Jelonka.com 8 września br. odmową Marcina Zawiły, prezydenta Miasta Jeleniej Góry w kwestii wzięcia udziału w debacie podsumowującej jego czteroletnią kadencję oświadczamy co następuje:

1) debata jest tradycyjną formą dialogu z przedstawicielami władzy, odbywa się według reguł akcji „Masz Głos – Masz Wybór”, Szkoły Liderów i Fundacji im. Stefana Batorego i ma charakter spotkania obywatelskiego. Akcja „Masz Głos – Masz Wybór” realizowana jest w Jeleniej Górze od 2007 r.,
2) zaproszenia do udziału w spotkaniu poza Prezydentem otrzymali: Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, szefowie wszystkich klubów Rady Miejskiej: Piotr Miedziński (PO), Wojciech Chadży (SLD), Krzysztof Mróz (PiS), Miłosz Sajnog (Razem dla Jeleniej Góry) i debata będzie miała na celu podsumowanie pracy w samorządzie lokalnym także reprezentowanych przez nich ugrupowań,
3) organizatorzy – organizacje, które zadeklarowały chęć udziału w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej debaty, wchodzą w skład Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych i nie są zaangażowane w kampanię wyborczą. Organizacje te to:
ALL-TERNATYWA – Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży, Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Nowoczesne Miasto, Towarzystwo Karkonoskie,
4) o terminie debaty Prezydent Miasta podobnie jak Przewodniczący Rady Miejskiej i szefowie wszystkich klubów Rady Miejskiej powiadomiony został 4 lipca, dostarczono również regulamin i scenariusz, które zakładały m. in. 3 tury pytań:
- I tura – pytania, które zostały zadane podczas debaty z kandydatami na prezydenta Jeleniej Góry, jaka odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej w 2010 r., celem weryfikacji stopnia realizacji złożonych obietnic,
- II tura – pytania zadane przez jeleniogórzan zebrane za pośrednictwem poczty mailowej, zgłoszeń telefonicznych,
- III tura – pytania zadane przez obecnych na sali.

Liczne sygnały od mieszkańców po ukazaniu się informacji Prezydenta skłaniają nas do przeprowadzenia tej debaty także w powstałej sytuacji. Według naszej wiedzy jest to pierwszy przypadek w kraju, kiedy włodarz miasta odmawia udziału w spotkaniu z mieszkańcami w formule „Masz Głos – Masz Wybór”. Godnym podkreślenia jest także fakt, że w podobnych spotkaniach w poprzednich latach w Jeleniej Górze brali udział dotychczasowi prezydenci naszego miasta.

W związku z powyższym liczymy na to, że Pan Prezydent zmieni zdanie w kwestii udziału w środowym spotkaniu biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Jeleniej Góry powinni mieć szansę na to, by na zakończenie obecnej kadencji władz samorządowych dokonać kontroli stanu realizacji wyborczych obietnic, usłyszeć od włodarzy co ich zdaniem jest powodem do dumy, a w jakich kwestiach muszą się jeszcze poprawić.

Zapraszamy wszystkich 10 września br. (środa) godz. 17:00 do Książnicy Karkonoskiej. Moderatorem spotkania będzie Marzena Czarnecka ze Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Ciekawski 9-09-2014 17:26
A ja tak z ciekawości. Czy za organizację takiego spotkania - organizator- organizatorzy dostają jakieś profity finansowe?. Jeśli tak, to o ty mieszkańcy i biorący udział w debacie, powinni być poinformowani.To taka dygresja.
~też ciekawsk 9-09-2014 19:40
sprawdziłem na stronie www.kson.pl i nie rozumiem współorganizatorem jest kson a potem odrębnie wymieniane są organizacje w większości właśnie zrzeszone w kson
~mieszkaniecc 9-09-2014 21:05
A czemu autor/autorka tego oświadczenia nawet się nie podpisał(a)? Boi się? Pan prezydent może przyjść jak chce, a jak nie chce to nie musi. Wysuwanie aluzji z tego powodu, tak jak ma to miejsce w tym przypadku, jest co najmniej niesmaczne. W ogóle dziwaczne roszczenia. Nie dziwię się że pan prezydent nie chciał przyjść, sam bym nie poszedł, gdybym widział, że celem organizatora jest urządzenie talk-show z wątpliwej jakości fajerwerkami w postaci przypierania kogoś do muru, a nie merytoryczna, obiektywna dyskusja.
~PO 9-09-2014 22:57
Obrębalski zawsze uczestniczył w debatach z mieszkańcami. Zawsze miał czas. A Zawiła boi się ludzi? Dlaczego okazuje się takim tchórzem? Czy ktoś taki może być prezydentem miasta?
~kkop 9-09-2014 23:20
Ruch obywatelski "Masz Głos -Masz wybór" nie otrzymuje żadnych środków na swoją działalność opiera się wyłącznie o wolontariat.
~do kkop 10-09-2014 1:38
Nie pytam się o ruch obywatelski, tylko czy Fundacja Batory za zorganizowanie tego spotkania przekaże nagrodę.
~DyR 10-09-2014 7:32
Zawiła musiałby upaść na głowę, by się spotykać z tworem, który organizował komitet wyborczy Sajnoga. dajcie spokój, przestańcie być obłudni!
~do 07:32 10-09-2014 8:03
cała ekipa biegała ciągle na robotnicze na czele z Sajnogiem i Wrotniewskim i tam było centrum dowodzenia
~wielbiciel 10-09-2014 10:50
Jak się czuje prezydent ,gdy ci których wielbił organizują przeciw nie?mu spicze/?.
~do 23:20 10-09-2014 15:13
lokal miejski wynajmowany jest po bardzo preferencyjnych cenach chyba jakieś 0,23zł/m3 kson dodatkowo pobiera kasę za podnajem pomieszczeń kilkadziesiąt tysięcy rocznie to znaczy, że oni mają zysk a jeleniogórzanie dokładają do czynszu dla tych "wolontariuszy"
~prawo 11-09-2014 8:46
I na prawo i na lewo interes się kreci.Goście mają łby do interesów.
~dcab 11-09-2014 9:35
a gdzie relacja ze spotkania?? tak choćby z dziennikarskiego obowiązku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group