Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2584
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Komunikacja już na stałe

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Komunikacja już na stałe
Fot. użyczone
Sporym powodzeniem cieszyła się w 2021 roku debiutująca wtedy komunikacja miejska w Karpaczu. To sprawiło, że prywatna firma, która we współpracy z Miastem podjęła się realizacji tego zadania zdecydowała, że i w tym roku busy będą wozić mieszkańców oraz turystów odwiedzających kurort pod Śnieżką.

Na terenie miasta busy obsługujące komunikację miejską zatrzymują się na 14 przystankach, począwszy od Osiedla Skalnego, poprzez szczególnie uczęszczany przystanek pod stacją kolei linowej na Kopę, aż do Karpacza Górnego.

W ciągu dnia realizujemy 12 kursów, do południa jeździmy średnio co 50 minut, a po południu co godzinę – mówi Tadeusz Kalupa z firmy obsługującej komunikację miejską w Karpaczu. - Dysponujemy pojazdami o różnej pojemności. Część z nich jest przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.
Komunikacja miejska w naszym mieście na pewno jest potrzebna i w formule funkcjonującej w ubiegłym sezonie na pewno się sprawdziła – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Wielu ludzi zamiast wsiadać w swoje auta wolało skorzystać z przejazdu busem. To mnie bardzo cieszy, bo wpływa na odciążenie parkingów i poprawę drożności dróg. Co godne podkreślenia, dzięki porozumieniu z operatorem komunikacji uchodźcy z Ukrainy, przebywający w naszym mieście mogą korzystać z przejazdów bezpłatnie.

Twoja reakcja na artykuł?

53
72%
Cieszy
5
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
2
3%
Złości
12
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group