Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5798
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Komórkowe pułapki na święta

Czwartek, 20 grudnia 2007, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Komórkowe pułapki na święta
Fot. Archiwum
W okresie świąteczno–noworocznym nie będą obowiązywały w sieciach telefonii komórkowych specjalne zniżkowe taryfy. Nie będzie taniego gadania, ani niedrogich esemesów. To przykra niespodzianka dla tych, którzy komórkę dostaną pod choinkę.

– Pierwszy po Nowym Roku rachunek telefoniczny za komórkę może być wyższy – przestrzega czwartkowe Życie Warszawy. A telefon komórkowy jest w kieszeni niemal każdego Polaka, który wykupuje tańsze połączenia z wybranymi numerami lub pakiety tanich SMS–ów.

Tymczasem w święta, sylwestra i Nowy Rok usługi te nie działają. O tym, że tanie połączenia nie obowiązują w zbliżające się świąteczne dni, ostrzega już swoich klientów Orange. W masie wiadomości dotyczących różnych promocjimożna jednak taką informację przegapić.

W normalne dni, rozmawiając w ramach sieci nie dłużej niż godzinę, płacimy tylko za dwie pierwsze minuty. Jeśli nie zauważymy, że usługa nie obowiązuje w święta, to za pozostałe 58 minut zapłacimy po 60 gr za minutę, czyli 34,8 zł. Sieć Era zapewniła ŻW, że u niej w święta wszystkie usługi będą działać bez zmian. Mogą być tylko drobne opóźnienia w dostarczaniu SMS–ów między 23.30, a 0.30 w noc sylwestrową.

Sieci, ograniczając w święta dostęp do tańszych usług, kierują się nie tylko zyskiem. Zniechęcają część klientów do długiego korzystania z telefonu, bo przeciążone w te dni sieci ledwie działają. Co roku jest lawina skarg, że esemesy z życzeniami dochodzią z wielogodzinnym opóźnieniem – konkluduje ŻW.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group