Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3038
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komórkowa parada oszustów

Środa, 4 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Komórkowa parada oszustów
Fot. Angelika Grzywacz
Naciągacze podszywając się pod operatora sieci telekomunikacyjnej "Plus" szukają naiwnych lub niedoinformowanych.

Przez sms–y, w których wpisują promocyjne zasilenia kont telefonów, wyłudzają pieniądze. Każdą próbę podobnego oszustwa należy zgłosić na policję.

Już wielu mieszkańców dało się nabrać na rzekome promocje zasilenia nie swojego konta w zamian za podarowane na przykład rat w mixplusie. Ci, którzy nie sprawdzili wiarygodności otrzymanego smsa i wysłali kod zasilający na podany tam kod, przekonali się, że nie mają podarowanych rat, a dodatkowo nie odzyskają już pieniędzy.

– Dostałam tydzień temu wiadomość z numeru 2267 „Od MIX PLUS Oferta!! Tylko dziś wysyłając telekod o wartości 30 PLN na numer biura zasileń, twoja umowa zmniejszy się o 10 doładowań, lub – jeżeli pozostało ci mniej niż 10 doładowań do końca umowy – wygaśnie całkowicie” - opowiada Anita jeleniogórzanka z ulicy Wolności.

Anita pomyślała, że to fajna sprawa. Nie podejrzewała, że może być to oszustwo. Oczywiście wysłała telekod. Doszła do wniosku, że zaoszczędzi w ten sposób dwieście siedemdziesiąt złotych. W rzeczywistości straciła trzydzieści.

Jeleniogórzanka nie jest jedyna ofiarą oszustów. Do punktu obsługi klienta zgłosiło się jeszcze kilka osób.
– Przychodzą do nas ludzie i pytają gdzie są ich pieniądze – mówi kierownik oddziału „Plus GSM” w Jeleniej Górze przy ul. 1 Maja.

Jedni przychodzą z zapytaniem, czy ta promocja to prawda. Inni przychodzą po fakcie. – Wszystkich jednak informujemy, że nie załatwiamy takich spraw osobiście i z każdym takim fałszywym sms-em należy się udać na policję.
Zgodnie z prawem wysyłanie takich wiadomości to oszustwo – usłyszeliśmy.

– Zgodnie z artykułem 286. kodeksu karnego tego typu wprowadzanie innych w błąd jest przestępstwem – dodaje nadkom. Edyta Bagrowska z policji.
Oszustowi grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Wszystkich oszukanych mieszkańców prosimy o zgłaszanie prób wyłudzenia w jakikolwiek sposób pieniędzy na policję osobiście (ul. Nowowiejska) lub telefonicznie (075) 752 07 00. Telefon alarmowy 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group