Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6331
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Komórki zamiast spożywczego

Poniedziałek, 5 maja 2008, 15:18
Aktualizacja: 17:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Komórki zamiast spożywczego
Po 1945 roku w budynku mieściła się redakcja Gazety Robotniczej.
Fot. TEJO
W krajobrazie śródmieścia przybędzie kolejny salon telefonii komórkowej. Znajdzie się w zlikwidowanym kilka miesięcy temu sklepie spożywczym na rogu ulic 1 Maja i Wincentego Pola.

Który to już salon sprzedaży komórek w mieście? Trudno policzyć. Wiadomo natomiast, że istniejący we wspomnianym miejscu sklep spożywczy jest już drugim, który w tym rejonie w ostatnich latach został zlikwidowany. Pierwszym był „Kos” znajdujący się w przybudówce do wyburzonego dawnego hotelu na rogu al. Wojska Polskiego i 1 Maja.

Telefony komórkowe będą sprzedawane w miejscu, które w swojej historii gościło już wiele branż. W kamienicy zbudowanej w latach 20. XX wieku przez projektantów ze znanej pracowni architektonicznej De Lalande był na początku salon sprzedaży wyrobów tytoniowych, a po 1945 roku znalazła sobie siedzibę redakcja Gazety Robotniczej (pozostał po niej prześwitujący spod sypiących się tynków szyld). Później, aż do ubiegłego roku, był tu sklep spożywczy (w czasach PRL uważany za wzorcowy) oraz przeniesiony z wyburzonego pawilonu z ul. 1 Maja - sklep chemiczny.

Niestety, urządzenie salonu nie poprawi estetyki całej kamienicy, której tynki wymagają gruntownej naprawy. Jedynie elewacja parteru została pobielona

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group