Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6688
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komitet Marcina Zawiły zebrał podpisy od nowa?

Środa, 8 października 2014, 10:07
Aktualizacja: Środa, 29 października 2014, 10:35
Autor: Przemek Kaczałko
Afera związana ze zbiórką podpisów pod listami poparcia dla komitetu "Razem Zmieniamy Jelenią Górę" rozgrzewa lokalną scenę polityczną. Nie ma afery – komentuje szef sztabu wyborczego Marcina Zawiły, Zbigniew Rzońca.

Nie ma afery - był błąd, który został naprawiony. Zebraliśmy około 900 podpisów od nowa, na kartkach z komputerowo wpisanymi nazwiskami. Chyba jako jedyni - tłumaczy Zbigniew Rzońca. Nasza lista została zarejestrowana przez komisję wyborczą bez najmniejszych uwag - podkreśla.

Wpadkę działaczy komitetu wyborczego urzędującego prezydenta nie bagatelizują za to przeciwnicy Marcina Zawiły, którzy zapowiadają złożenie wniosków do komisarza wyborczego oraz do prokuratury.

Przypomnijmy, nielegalną zbiórkę podpisów zarejestrowali dziennikarze Gazety Wrocławskiej. W budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sudeckiej jedna z kandydatek na radną zbierała podpisy poparcia na listach bez podanych nazwisk kandydatów. Sam fakt zbierania podpisów w urzędzie jest łamaniem prawa, a dodatkowym zarzutem jest brak nazwisk kandydatów. Komitetowi za zbiórkę podpisów w miejscu niedozwolonym grozi kara finansowa do 10 tysięcy złotych. Jak informuje Zbigniew Rzońca, by nie było wątpliwości zebrane listy zostały zniszczone, a następnie zebrane ponownie w sposób zgodny z prawem. Czy był to błąd niedoświadczonej politycznie kandydatki, czy celowe działanie prawdopodobnie rozstrzygnie wymiar sprawiedliwości i komisarz wyborczy. Póki co, nowe listy poparcia komitetu "Razem Zmieniamy Jelenią Górę" zostały zarejestrowane i czekamy na rozwój wydarzeń.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group