Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11463
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie już czynny

Czwartek, 2 kwietnia 2020, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 3 kwietnia 2020, 6:21
Autor: 112 (komunkat)
Szklarska Poręba: Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie już czynny
Fot. Archiwum
Dzisiaj (2.04) policjanci wracają do służby w Komisariacie Policji w Szklarskiej Porębie. Na szczęście u funkcjonariusza, który miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem nie potwierdzono choroby – informuje rzecznik KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, Policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, Centralnej Książce Telefonicznej oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych - numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Aplikacja "Moja Komenda" działa ona na urządzeniach mobilnych bazujących na systemach operacyjnych Android oraz iOS i pozwala między innymi na szybsze znalezienie podstawowych informacji, takich jak adres najbliższego komisariatu czy kontakt telefoniczny z dzielnicowym z danego rejonu służbowego. Umożliwia też wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Są w niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. .

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group