Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9773
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Komiks 6–latka z Janowic Wielkich zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie!

Środa, 13 marca 2013, 7:57
Aktualizacja: 11:36
Autor: Mea
Region: Komiks 6–latka z Janowic Wielkich zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie!
Fot. Archiwum Rodzinne
Wręczenie nagród w ramach drugiej edycji konkursu „Mam 6 lat, chcę poznawać świat” odbyło się w Teatrze Lalek we Wrocławiu. – Ucieszyłem jak pani nauczycielka powiedziała, że mój komiks spodobał się, pojechałem więc z tatą i dyrektorem naszej szkoły do Wrocławia, by odebrać nagrodę. Dostałem dyplom i książkę „Polskie cuda natury”. Bardzo mi się tam podobało – powiedział Karol Brodziak, uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Celem konkursu, w którym wzięło udział prawie 300 dzieci z Dolnego Śląska było pokazanie poprzez formę artystyczną, jak radzi sobie 6-latek w szkole podstawowej. Organizatorem było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Karol Brodziak wraz z rodzicami narysował komiks, w którym opowiada o swoich wrażeniach, gdy poszedł do pierwszej klasy. - W szkole jest super, mam fajnych kolegów. Czasem nie chce mi się rano wstawać, ale w przedszkolu też tak było, więc to normalne. Najbardziej podobają mi się zajęcia z matematyki. Lubię dostawać sowy i mrówki, to coś jak szóstki i piątki. Czasem zdarzy mi się zapomnieć o jakimś zadaniu, ale szybko to poprawiam – mówi Karol Brodziak.

Rodzice są dumni z osiągnięć syna. – To dla nas wielki sukces i radość. Karolek rysował kredkami i pisakami komiks, podpisywał też obrazki, a my pomagaliśmy mu w tym, bo założeniem konkursu, było właśnie stworzenie wspólnej pracy. Konkurs jest ciekawym pomysłem, by pokazać innym rodzicom, że warto posłać 6-latka do szkoły. Nasz syn sam chciał już iść do pierwszej klasy i świetnie sobie poradził. Na półrocze i koniec roku był wzorowym uczniem – mówiła Agata Brodziak, mama Karola.

- Karol będąc w przedszkolu był na tym samym poziomie nauki ze swoimi rówieśnikami, a mimo wszystko zdecydowaliśmy się na pierwszą klasę. Syn jest już w drugiej i przez ten cały czas nawet nie przeszło nam przez myśl, że żałujemy tej decyzji. Oczywiście trzeba dziecku pomagać w nauce, ale to jest niezależne od wieku – dodała.

Również dyrekcja i nauczyciele są dumni z osiągnięć Karola. – Co roku zachęcamy 6-letnie dzieci, by rozpoczęły naukę w naszej szkole, bo okazuje się, że naprawdę radzą sobie świetnie – stwierdził Mirosław Wiśniewski, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group