Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13564
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kolorowy wernisaż

Niedziela, 15 maja 2022, 6:00
Autor: WAC
Piechowice: Kolorowy wernisaż
Fot. POK
Obrazy malarki - amatorki Agnieszki Zazulak można oglądać w galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Agnieszka Zazulak mieszka w Rybnicy w gminie Stara Kamienica. Od dzieciństwa lubiła rysować i malować, a jej prace często wyróżniały się na tle innych. W dorosłym życiu malowanie stało się jej wielką pasją i odskocznią podczas choroby nowotworowej. W tworzeniu odnalazła wyciszenie i spokój. Malarka lubi intensywne barwy i grubo kładzioną farbę akrylową. Tematami jej prac są najczęściej anioły, sylwetki kobiet, kwiaty i wielobarwne łąki. Czasami swoje obrazy zaczyna od zupełnej abstrakcji, malując kilka plam, a następnie decyduje o tym co ostatecznie z nich powstanie.

Wierzę, że każdy ma swojego anioła – mówi A. Zazulak. - Dla mnie, jako osoby wierzącej, anioł jest nośnikiem i symbolem dobra oraz opieki. Niesie nam zdrowie, uśmiech, miłość i szczęście. Moje anioły są kolorowe, przejrzyste i zadbane. Z nieba niosą dary, a bez nich po prostu świat byłby szary. Malarstwo jest dla mnie myśleniem i niemyśleniem, byciem w świadomości i nieświadomości. Wierzę, że malowanie wpływa na nasze życie i odwrotnie, a z naszej postawy powstaje to co powstaje. Jest w tym serce i dusza.
Wernisaż wystawy, który odbył się w ostatni piątek (13.05) odbywał się w bardzo przyjaznej i kameralnej atmosferze - dodaje Ewa Romańska z POK. - Goście bardzo licznie dopisali. Pani Agnieszka dostała wiele komplementów dla swojej twórczości, mimo że maluje zaledwie od czterech lat. Wszystkim podobały się odważne barwy i tematyka aniołów.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group