Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13612
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolorowy poranek

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 10:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolorowy poranek
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejna odsłona Niedzielnych Poranków Muzycznych w Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem Rytm i Melodia opowiadały o muzyce w kolorach tęczy.
Mróz nie daje za wygraną, nie pomaga nawet gorąca czekolada. Co tu robić? Wszyscy mieszkańcy, z doradcami Cesarzowej na czele, są znudzeni. Po wielogodzinnej naradzie postanawiają odwiedzić Kolorystykę – niezwykłą dźwiękową plastyczkę, która zamieszkuje Wiecznie Białą Krainę - mówiły prowadzące poranek Agnieszka Gierus (Rytm) i Dominika Łukasiewicz (Melodia).

Tradycyjnie, dwie odsłony poranka to wyjątkowi goście na scenie filharmonii. W pierwszej turze wystąpiły przedszkolaki z Akademii Happy Kids w Jeleniej Górze, a na fortepianie zagrała Oliwia Grzonkowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I st im. Janiny Garści w Jeleniej Górze. Natomiast w drugiej odsłonie pomocnikami były dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 14 w Jeleniej Górze, a na klarnecie zagrała Weronika Wołoszczuk z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

Następny Niedzielny Poranek Muzyczny zaplanowano na 1 marca (godz. 10:30 i 12:30) - wówczas dowiemy się jak muzyka opowiada bajki?!

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group