Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6925
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolorowy dar na jubileusz rodzinnego miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 września 2008, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ponad 100 dzieci z jeleniogórskich przedszkoli wzięło dziś udział w I Plenerze Malarskim pod hasłem „Jelenia Góra w oczach przedszkolaka”. Najmłodsi jeleniogórzanie udowodnili swoją więź z rodzinnym miastem poprzez sztukę. Aby ta przyjaźń okazała się jak najbardziej trwała.

Delegacje poszczególnych przedszkoli przyszły na Rynek staromiejski spod Bramy Wojanowskiej w barwnym korowodzie. Tu, na bruku placu Ratuszowego rozłożono dzieciom prowizoryczne warsztaty. Przedszkolaki miały około godziny na wykonanie rysunku przedstawiającego Jelenią Górę.

Dziecięca wyobraźnia podpowiadała małym twórcom różne wyobrażenia miasta. Niektórzy szkicowali ratusz, inni – kamieniczki. Nie zabrakło też prac przedstawiających góry i okolice stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

Kiedy wszyscy zakończyli już wielkie rysowanie, poszczególne grupy reprezentujące przedszkola zebrały prace i złożyły je pod pomnikiem jubileuszowego jelenia. Do najmłodszych wyszedł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. – Cieszę się, że tak kolorowo i pięknie widzicie nasze miasto. Cieszę się, że je lubicie – podkreślał wyraźnie wzruszony M. Obrębalski. Rozmawiał z kilkorgiem dzieci. – Co narysowałaś? – pytał jedną z dziewczynek. – Serduszko – usłyszał w odpowiedzi. – To na pewno dlatego, że kochasz Jelenią Górę – skwitował.

Dzieci doskonale wiedziały, że miasto obchodzi jubileusz 900-lecia i były w pełni świadome, że ich prace to szczególny rodzaj urodzinowego prezentu. Marek Obrębalski nie potrafił wskazać najlepszego zestawu rysunków. – Wygrali wszyscy – oznajmił. I każde przedszkole otrzymało upominki w nagrodę. Plenerowa impreza ma wejść na stałe do kalendarza Września Jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Sabath 29-09-2008 21:10
z tych dzieci to mogą wyrosnąć prawdziwe talenty
piipi 29-09-2008 22:04
..~Dzieci Jelonkowe ...bylam i to byl dla mnie ..SZCZESLIWY dzien,bo Wasze radosne rysunki podziwialam !.~PIEKNE ..sa to rysunki !. ~Pozdrawiam Was i do zobaczenia na wiosne w Cieplicach !.~PA.*piipi.
~droga redakcjo 30-09-2008 10:19
nie za bardzo rzetelny ten artykuł - dzieci w rytm muzyki przy udziale Filharmonii przemaszerowały no i o wiele ciekawiej było .... no a ci co sie narobili to nawet o nich nie wspomnieliście!! nie ładnie !! ale ja wszystkim bardzo , bardzo dziękuję - byliście wspaniali młodzi artyści , przedszkola zawsze były bardzo dobre - proszę brac przyklad !!
~Mama uczestniczki pleneru. 1-10-2008 12:45
Njbardziej napracowały się dzieci i o nich tu mowa. Organizatorzy natomiast mogliby bardziej się postarać i lepiej nagrodzić dzieci. Kazde dziecko powinno dostać choćby drobiazg. Moje dziecko było trochę zawiedzione.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group