Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6061
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowy dar na jubileusz rodzinnego miasta

Poniedziałek, 29 września 2008, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kolorowy dar na jubileusz rodzinnego miasta
Fot. TEJO
Ponad 100 dzieci z jeleniogórskich przedszkoli wzięło dziś udział w I Plenerze Malarskim pod hasłem „Jelenia Góra w oczach przedszkolaka”. Najmłodsi jeleniogórzanie udowodnili swoją więź z rodzinnym miastem poprzez sztukę. Aby ta przyjaźń okazała się jak najbardziej trwała.

Delegacje poszczególnych przedszkoli przyszły na Rynek staromiejski spod Bramy Wojanowskiej w barwnym korowodzie. Tu, na bruku placu Ratuszowego rozłożono dzieciom prowizoryczne warsztaty. Przedszkolaki miały około godziny na wykonanie rysunku przedstawiającego Jelenią Górę.

Dziecięca wyobraźnia podpowiadała małym twórcom różne wyobrażenia miasta. Niektórzy szkicowali ratusz, inni – kamieniczki. Nie zabrakło też prac przedstawiających góry i okolice stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

Kiedy wszyscy zakończyli już wielkie rysowanie, poszczególne grupy reprezentujące przedszkola zebrały prace i złożyły je pod pomnikiem jubileuszowego jelenia. Do najmłodszych wyszedł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. – Cieszę się, że tak kolorowo i pięknie widzicie nasze miasto. Cieszę się, że je lubicie – podkreślał wyraźnie wzruszony M. Obrębalski. Rozmawiał z kilkorgiem dzieci. – Co narysowałaś? – pytał jedną z dziewczynek. – Serduszko – usłyszał w odpowiedzi. – To na pewno dlatego, że kochasz Jelenią Górę – skwitował.

Dzieci doskonale wiedziały, że miasto obchodzi jubileusz 900-lecia i były w pełni świadome, że ich prace to szczególny rodzaj urodzinowego prezentu. Marek Obrębalski nie potrafił wskazać najlepszego zestawu rysunków. – Wygrali wszyscy – oznajmił. I każde przedszkole otrzymało upominki w nagrodę. Plenerowa impreza ma wejść na stałe do kalendarza Września Jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group