Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5055
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 9:56
Autor: WAC/PKP PLK
Region: Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej
Fot. PKP PLK
Ruszyła przebudowa trzech mostów na linii kolejowej z Kłodzka do Kudowy Zdroju. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na odnowienie mostów nad Bystrzycą i w rejonie zalewowym ponad 8,3 mln zł.

Przebudowa trzech mostów kolejowych w okolicy Kłodzka, nad Bystrzycą Dusznicką oraz nad terenami zalewowymi rzeki rozpoczęła się w sierpniu. W przeprawach z 1960 r. są naprawiane przyczółki, odnawiane metalowe elementy przęseł i wykonywana izolacja. Przygotowane będzie nowe mocowanie i tor. Wzmocnione konstrukcje mostów na lata zapewnią płynne przejazdy na linii Kłodzko – Kudowa Zdrój. Możliwe będzie podniesienie prędkości pociągów przejeżdżających przez obiekty do 100 km/h, czyli ponad trzykrotnie szybciej niż obecnie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają możliwości górskiej trasy w ramach zadania za ponad 8,3 mln zł z Funduszu Kolejowego. Prace są planowane do końca listopada 2020 r. Zakres robót wymagał wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej do końca października. 

Podróżni w Kłodzku korzystają już z pozytywnych efektów inwestycji, realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A - mówi rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec. - Na stacji Kłodzko Główne podróże od 2018r. ułatwiają już dwa odnowione perony, jasne oświetlenie i ławki. Przebudowany układ torów i urządzenia sterowania ruchem poprawiły warunki przewozu towarów koleją, m.in. kruszywa z kopalni w rejonie Ścinawki i Nowej Rudy. Przystanek Kłodzko Miasto po prowadzonej modernizacji stanie się stacją. Od maja br. dla podróżnych dostępny jest nowoczesny, zadaszony peron, zapewniający wygodne podróże m.in. w stronę Wrocławia i Międzylesia. Podobny, wysoki komfort, zapewni kolejny przebudowywany  obecnie peron. Dzięki windom kolej będzie dostępna dla wszystkich podróżnych. Zakończenie inwestycji wartej blisko 60 mln zł ze środków budżetowych przewidywane jest w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
2
9%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group