Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 6939
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejny wyciek gazu. Ewakuacja w banku

Środa, 15 lutego 2012, 15:29
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolejny wyciek gazu. Ewakuacja w banku
Fot. Angela
Trzydzieści pięć osób musiało opuścić pomieszczenia po tym, jak dziś obok budynku WBK Banku Zachodniego przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze doszło do rozszczelnienia rury gazowej i wycieku gazu. Awarię zauważyli pracownicy placówki.

Do awarii doszło dziś wczesnym popołudniem pomiędzy budynkami jeleniogórskiego oddziału banku zachodniego, a jego przybudówką. Z banku ewakuowano 30 osób, z budynku obok – pięć osób. Zdaniem strażaków, którzy zmierzyli stężenie gazu, było ono zbyt małe by spowodować wybuch, jednak nigdy w takiej sytuacji nikt nie bagatelizuje się zagrożenia.

- Pomiary wykazały, że w budynku znajdowało się stężenie gazu o wielkości 4,2 procent dolnej granicy wybuchowości czyli prawdopodobieństwo wybuchu było niewielkie. Przy tzw. wskaźniku dolnej wybuchowości może jednak do tego wybuchu dojść, stąd decyzja o ewakuacji pracowników banku. Gazownicy odkopali rurę przy skrzynce gazowej, na której doszło do rozszczelnienia, jednak w dalszym ciągu trwa sprawdzanie. Z wstępnych ustaleń wynika, ze na usadzonej rurze „puścił spaw” – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

W akcji zakończonej przed godz. 16 wzieło udział około 15 strażaków, gazownicy i policja, a także pracownicy ochrony banku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group