Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Litwa/Łotwa: Kolejny sukces olsztyńsko–jeleniogórskiej załogi

Środa, 13 sierpnia 2014, 17:04
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2014, 14:06
Autor: MDvR
Litwa/Łotwa: Kolejny sukces olsztyńsko–jeleniogórskiej załogi
Fot. użyczone
W zakończonym litewskim rajdzie 300 Lakes, zaliczanym do Mistrzostw Europy Strefy Północnej, Mistrzostw Litwy i Mistrzostw Łotwy, nasi rajdowcy Daniel Żarna i Łukasz Włoch po raz kolejny byli najlepsi w swojej klasie. Wynik nie przyszedł jednak bez trudu, pierwszy dzień rajdu nie był bowiem szczęśliwy dla polskich zawodników...

Rajdowcy spadli na daleką 39. pozycje w generalce, drugiego dnia jechali mocnym tempem i wspięli się ostatecznie na wysokie trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, piąte w Mistrzostwach Litwy w których rywalizują cały sezon oraz wygrali grupę N.

Daniel Żarna: - Rajdy na Litwie są bardzo fajne, jest to ogromna szkoła rajdowego rzemiosła. Trasy są bardzo wymagające, ogromne hopy, setki zakrętów przez odciążające szczyty, naprawdę dają wielką frajdę z jazdy. Podejście do zawodników jest bardzo dobre. Cieszę się że wspólnie z Łukaszem podjęliśmy decyzję o wspólnych startach w tej części Europy. Nauka na asfalcie na pewno nie dawała by tyle frajdy i byłaby bardziej niebezpieczna i kosztowna. Dziękuję chłopakom z serwisu Pro Racing, mieli dużo pracy, aby usunąć to co popsuliśmy. Starty nasze wspierają Olpol Wawrzyn, Żarna Obróbka Metalu, WielkieRzeczy.com

Łukasz Włoch: - Bardzo się cieszę ponieważ, to co mówię nie idzie jak krew w piach. Widzę jak Daniel przyspiesza z rajdu na rajd, ale oprócz prędkości nabiera pewności jazdy, która robi się bardziej stabilna niż przypadkowa. Pierwszego dnia nie mieliśmy szczęścia, dogoniliśmy zawodnika i jadąc w kurzu straciliśmy około 40 sekund. Następny odcinek oberwanie chmury, a nam popsuł się nawiew na szybę i znów jazda tylko na notatki - brak widoczności. Ostatni odcinek dnia, start z asfaltu i urwana półoś, ponad minuta straty spadamy na 39. miejsce. Bardzo dobra jazda na kluczowych odcinkach dnia drugiego, między innymi na 40-kilometrowym Orakulas zaczynającym się na Litwie z metą na Łotwie. Osiągnęliśmy szósty czas w generalce rajdu. Nie było łatwo utrzymać tempo przez tak dużo kilometrów. Kondycji nam nie brakowało, o jej przygotowanie dba No Limit Ursus. Dwukrotne zapoznanie jest wystarczające, aby pojechać szybko. Rajdy na Litwie to zwykle około 130 km odcinków specjalnych. Zwykle powtarza się około 30 kilometrów, a resztę jedzie się tylko raz. Cały rajd wraz zapoznaniem trwa 3 dni. Naprawdę współczuję zawodnikom którzy trochę się męczą na polskich asfaltach.

Kończą się wakacje jednak nie będzie odpoczynku, Daniel wystartuje w Rajdzie Kormoran, natomiast Łukasz w tym samym czasie będzie rywalizował w Pucharze Świata rajdów cross country Wcześniej pojadą pokibicować Robertowi Kubicy na rajdzie Deutschland.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group