Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4081
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejny parking w Cieplicach bez poślizgu

Niedziela, 5 czerwca 2011, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolejny parking w Cieplicach bez poślizgu
Fot. M. Gumny; M. Rozkoszny
30 września ma być gotowy drugi z parkingów budowany w ramach projektu Południowo–Zachodniego Szlaku Cysterskiego, który stanie przy ul. Oskara Langego w Cieplicach. Prace chwilowo wstrzymała sprawa budynku przylegającego do tego terenu. Terminowe zakończenie robót nie jest jednak zagrożone.

Na tym terenie, podobnie jak na oddanym już parkingu przy ulicy Podgórzyńskiej, znajdzie się 40 miejsc dla samochodów i 10 dla autobusów. Będzie też zaplecze sanitarne i – być może – kiosk z pamiątkami. Cały teren zostanie odwodniony i oświetlony. Parking będzie też stanowił łącznik między ulicami Sobieszowską i Oskara Langego.

Przekazanie placu wykonawcy, Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu „Chwastek” z Ptaszkowa - Kamiennej Góry nastąpiło 17 stycznia. Najprawdopodobniej prace już by się zakończyły, gdyby nie fakt, że do terenu, na którym prowadzona jest inwestycja, przylega budynek z podjazdem, który miasto chce sprzedać.

– Podjazd do tego budynku przebiega przez teren realizowanej inwestycji. W związku z tym, by zachować wszystkie parametry i wielkość terenu, który został zgłoszony we wniosku o dofinansowanie, musieliśmy zmienić nieco projekt. To na krótki czas wstrzymało prace, ale termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Dzięki tym zmianom powstanie natomiast miejsce na odpoczynek z ławkami – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Obecnie rozebrano już pawilon i baraki, które stały na terenie zaplanowanym pod parking. Wykonano też uzbrojenia. Zadanie jest realizowane w ramach projektu Południowo-Zachodniego Szlaku Cysterskiego. Koszt budowy parkingu to po przetargu około 1 mln 900 tys. zł.

Większość pieniędzy pochodził z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 Priorytetu 6 „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym” Działania 6.4. „Inwestycje w projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym”. Miasto do tej inwestycji dołoży zaledwie kilkanaście procent całej wartości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group