Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7956
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny konkurs na dyrektora Książnicy Karkonoskiej

Piątek, 15 maja 2015, 8:08
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2015, 8:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kolejny konkurs na dyrektora Książnicy Karkonoskiej
Fot. Angela
Ogłoszono drugi w tym roku konkurs na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Kandydatka wyłoniona na szefową biblioteki w poprzednim naborze zrezygnowała ze względów zdrowotnych. Obecnie obowiązki dyrektora pełni Alicja Raczek.

Aneta Hickinbotham, która została wyłoniona w poprzednim konkursie miała objąć stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej od 16 marca br. Niestety jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu uległa poważnemu wypadkowi na nartach.

- W związku z tym, że rehabilitacja wybranej kandydatki może potrwać kilka miesięcy, nie chciała blokować miejsca i zrezygnowała z tej funkcji, dlatego ogłosiliśmy kolejny konkurs – wyjaśnia Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Przypominamy, że do poprzedniego konkursu zgłosiły się cztery osoby, z czego dwie kandydatury odrzucono z przyczyn formalnych, a kontrkandydatka Anety Hickinbotham, która przeszła do drugiego etapu konkursu otrzymała od komisji 38 punktów mniej od zwyciężczyni (173 punkty).

Chętni do objęcia stanowiska szefa Książnicy Karkonoskiej mogą składać swoje oferty do 26 czerwca 2015 roku.

W kwestii wymogów formalnych, kandydat na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej musi mieć studia wyższe bibliotekarskie lub humanistyczne, trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym związanym z działalnością kulturalną lub prowadzeniem własnej działalności gospodarczej związanej z kulturą, dobry stan zdrowia. Musi też znać zasady pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych i znać co najmniej jeden język obcy. Poza standardowymi dokumentami (w tym CV, kopią dokumentu tożsamości, kopie potwierdzające doświadczenie zawodowe itp.) kandydaci muszą przedstawić koncepcję funkcjonowania Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej na trzy lata (do marca 2018 roku).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
390
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group