Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12342
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny konkurs językowy w Śniadeckim

Piątek, 9 marca 2018, 8:20
Aktualizacja: 10:43
Autor: ZSOiT
Jelenia Góra: Kolejny konkurs językowy w Śniadeckim
Fot. Użyczone/Organizator
W środę (7.03) odbył się coroczny międzyszkolny językowy konkurs dla gimnazjalistów EGie – „Englisch ist einfach, German is easy” organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego (III Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze).

Konkurs składa się z trzech części. Pierwszą są eliminacje w szkołach macierzystych w formie testu, z nich wyłonionych zostaje po 5 osób z najwyższymi wynikami w obu językach (angielskim i niemieckim).

Następnie już w ZSOiT uczniowie sprawdzają swoje zdolności w części pisemnej. Trzeci etap, w którym udział biorą najwyżej punktowani to ustne prezentacje.

Zwycięzcami Egie zostali: Anna Kuchta z gimnazjum w Bogatyni, Igor Łyżwa z Gimnazjum w Świerzawie i Jakub Olszewski ze Świeradowa. Wysoko punktowani byli też uczniowie z Wlenia: Kacper Dobosz i Michał Jucha.

Przeszło 100 uczniów z 19 gimnazjów mogło skorzystać także z szerokiej gamy warsztatów przygotowanych przez nauczycieli i młodzież Śniadeckiego: m.in. chemicznych, kosmetycznych, biologicznych, psychologicznych, poetyckich, sportowych oraz – oczywiście – językowych.
Podczas imprezy działała uczniowska kawiarenka, gdzie można było napić się kawy i zjeść ciastko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group