Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3507
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni jeleniogórscy policjanci ratownikami

Wtorek, 28 listopada 2017, 7:16
Autor: 112
Jelenia Góra: Kolejni jeleniogórscy policjanci ratownikami
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Dwóch jeleniogórskich policjantów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymali tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin, a prowadzony był przez wykwalifikowaną w tym zakresie firmę. Są to już kolejni funkcjonariusze z tytułem ratownika w garnizonie jeleniogórskim.

W Jeleniej Górze zakończył się 26 listopada kolejny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Udział w nim wzięło dwóch jeleniogórskich policjantów: st. sierż. Stanisław Zawół i st. sierż. Bartosz Burdek z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

- Kurs trwał 66 godzin podczas, których funkcjonariusze zapoznali się między innymi z procedurami udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, z resuscytacją krążeniowo-oddechową, poznali zasady postępowania z osobą nieprzytomną, a także zapoznali się z innymi procedurami , które mogą wykorzystać w codziennej służbie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci uzyskali tytuł ratownika, który po trzech latach podlega recertyfikacji. Są to już kolejni ratownicy w garnizonie policji jeleniogórskiej. Tytuł ratownika posiada 38 funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencji i ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group