Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7562
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni jeleniogórscy policjanci ratownikami

Sobota, 14 października 2017, 7:14
Aktualizacja: 7:18
Autor: 112
Jelenia Góra: Kolejni jeleniogórscy policjanci ratownikami
Fot. KMP Jelenia Góra
Trzech jeleniogórskich policjantów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymali tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin, a prowadzony był przez wykwalifikowaną w tym zakresie firmę. Są to już kolejni funkcjonariusze z tytułem ratownika w garnizonie jeleniogórskim.

W Karpaczu, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, zakończył się kolejny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Udział w nim wzięło trzech jeleniogórskich policjantów: st. sierż. Dariusz Nowicki i sierż. szt. Marcin Sajdutko z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze oraz sierż. Tomasz Łabojko z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze.

Podczas kursu funkcjonariusze zapoznali się między innymi z procedurami udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, z resuscytacją krążeniowo-oddechową, poznali zasady postępowania z osobą nieprzytomną , a także zapoznali się z innymi procedurami , które mogą wykorzystać w codziennej służbie.
Policjanci uzyskali tytuł ratownika, który po trzech latach podlega recertyfikacji. Są to już kolejni ratownicy w garnizonie policji jeleniogórskiej. Tytuł ratownika posiada 36 funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencji i ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group