Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7016
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne utrudnienia na Wojska Polskiego

Środa, 9 września 2020, 11:59
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 13:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne utrudnienia na Wojska Polskiego
Fot. Miasto Jelenia Góra
W czwartek (10.09) wykonawca remontu alei Wojska Polskiego wkroczy na kolejny odcinek. Kierowcy muszą się liczyć, że zmianą organizacji ruchu.

Od czwartku rozpoczyna się II etap remontu alei Wojska Polskiego. Zamknięty zostanie odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Matejki do ul. Modrzejewskiej/ Teatralnej. Ruch zostanie przekierowany na ulice Matejki, Muzealną, Modrzejewskiej (w kierunku do dworca PKP), która w tym okresie będzie na tym odcinku dwukierunkowa. Zostaną wyłączone z użytkowania zatoki Strefy Płatnego Parkowania informuje Urząd Miasta Jeleniej Góry.

Przystanek MZK (dla kursów w kierunku dworca PKP) będzie na ten czas przeniesiony w rejon ul. Muzealnej, a linia „19” będzie miała swoją pętlę w rejonie ulicy Ptasiej - dodano.

Przypomnijmy, przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku...

Aktualnie trwają prace na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Twoja reakcja na artykuł?

20
61%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
7
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
139
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group