Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 4801
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejne pożary sadzy. Czyśćmy kominy!

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 10:36
Aktualizacja: 13:07
Autor: Angela
Fot. 112
Trzy kolejne zdarzenia dotyczące pożarów sadzy odnotowali w ostatnich dniach jeleniogórscy strażacy. Wczoraj (6.12) gasili pożary sadzy w budynkach mieszkalnych w Chromcu, Dziwiszowie i Podgórzynie. Na szczęście ogień nie przedostał się do części mieszkalnych budynków. Strażacy kolejny raz apelują: czyśćmy kominy zanim dojdzie do tragedii.

- Niejednokrotnie przez nieczyszczone kominy czy niesprawne przewody wentylacyjne ludzie tracą cały dobytek, a nawet życie – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk z KM PSP w Jeleniej Górze.

Kominiarze i strażacy przypominają, że przewody dymowe powinny być sprawdzane co najmniej cztery razy w roku, przewody spalinowe dwa razy i wentylacyjne co najmniej jeden raz w roku. Gromadząca się sadza w kominach może spowodować pożar i zaczadzenie.

- Może się wydawać, że jeśli nie sprawdzimy komina w tym roku, to możemy zrobić to w przyszłym - mówi jeden z kominiarzy. - Czasami niestety nie ma już czego sprawdzać w roku następnym, bo budynek zapalił się od sadzy i spłonął. Takich sytuacji znam wiele. Nie warto ryzykować. Z doświadczenia wiem, że to się nie opłaca – dodaje kominiarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group