Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6799
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne ogrzewane kontenery przed SOR–em

Sobota, 24 października 2020, 12:12
Aktualizacja: 12:52
Autor: Justyna Szreter
Jelenia Góra: Kolejne ogrzewane kontenery przed SOR–em
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. UMWD
W trosce o pacjentów - charakterystyczne, pomarańczowe namioty „covidowe” zlokalizowane przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej zostały zastąpione komfortowymi, ogrzewanymi kontenerami medycznymi. W najbliższych dniach w tym miejscu zostaną zainstalowane kolejne tego typu obiekty. Montaż kontenerów medycznych związany jest także z prowadzoną przebudową oddziału ratunkowego.

Mając na uwadze komfort pacjentów, w ostatnich dniach Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej zainstalowało ogrzewane kontenery medyczne, które zastąpiły dotychczasowe namioty przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Teraz w tym miejscu zostaną zamontowane kolejne cztery. Będą one pełniły funkcję dodatkowej izolatki oraz poczekalni dla pacjentów oczekujących na przyjęcie do SOR. Ponadto, zostaną wykorzystane także do wsparcia centrum Testowego Covid-19 Drive-thru zlokalizowanego przed placówką.

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów i chcąc zapewnić im komfortowe warunki podczas oczekiwania na przyjęcie do SOR, zainstalujemy w sumie sześć specjalnych kontenerów medycznych. Dodatkowe kontenery będą pełniły także rolę zaplecza dla punktu pobrań w formule drive-thru. Ich montaż związany jest również z prowadzoną rozbudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w tym z przebudową strefy wejścia dla SOR naszego szpitala – mówi Nikolaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

W ramach prac remontowych związanych z modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, planowane jest m.in. zwiększenie powierzchni poczekalni, co pozwoli na zapewnienie pacjentom bardziej komfortowych warunków oczekiwania na przyjęcie oraz zachowanie większego dystansu społecznego w związku z panującą sytuacją epidemiczną.

Prace budowalne w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym realizowane są w ramach projektu partnerskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod nazwą: „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

35
66%
Cieszy
4
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
12
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group