Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2614
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne mosty do remontu

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:54
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2016, 7:54
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kolejne mosty do remontu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Już po raz drugi ogłoszono przetarg na przebudowę szczelin na estakadzie i w obiektach mostowych oraz wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych na wiaduktach przy Al. Jana Pawła II i Sobieskiego w Jeleniej Górze. Do poprzedniego przetargu nie zgłosił się ani jeden wykonawca. Obecnie zakres prac podzielono na cztery zadania.

Na moście przy ul. Sobieskiego wykryto wady, które mają być usunięte w ramach gwarancji. – Nie są to jakieś wielkie usterki, niemniej chcemy by zostały usunięte jak najszybciej – wyjaśnia Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

Pozostałe zadania są w ramach nowych inwestycji: przebudowa dylatacji (szczelin celowo utworzonych w konstrukcji mostów) w mostach na rzece Kamienna w ciągu ul. Jana III Sobieskiego, na rzece Bóbr w ciągu ul. Jana Pawła II oraz estakadzie nad torami linii kolejowej w ciągu ul. Jana Pawła II.

- Tu podobnie, jak na moście przy ul. Różyckiego, prace będą wykonywane najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie jezdni – wyjaśnia Piotr Dyła. – Zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ale postaramy się by je zminimalizować – dodaje z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prace mają być zakończone do 30.września. Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 12 lipca. Główne kryterium wyboru oferty to cena, a w 5 procentach – okres gwarancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group