Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5917
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejna wyprawa osób niepełnosprawnych

Wtorek, 14 października 2014, 8:07
Aktualizacja: 23:50
Autor: KSON
Region: Kolejna wyprawa osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum KSON
Ponad czterdziestoosobowa grupa niepełnosprawnych z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych wzięła 11. października udział w wycieczce dofinansowanej przez urząd marszałkowski. To była ostatnia z cyklu pięciu wypraw turystycznych pod tytułem ”Dolny Śląsk wczoraj – Dolny Śląsk dzisiaj” zaplanowanych na rok 2014.

Trasa wycieczki wiodła przez Dolinę Bobru do Pilchowic i Wlenia. Od lipca zorganizowano pięć wycieczek autokarowych i pieszych w różne zakątki Kotliny Jeleniogórskiej, w których łącznie wzięło udział ponad 300 osób.

Każdą wycieczkę poprzedzała prelekcja tematyczna związana historycznie ze zwiedzanymi okolicami. Wszystkie prowadził z właściwym sobie profesjonalizmem przewodnik sudecki Antoni Witczak. Dodatkową, oprócz walorów poznawczych, wartością tych imprez było utrwalenie nawyków „wychodzenia z domu, przez turystykę”.

- Wycieczki zostały tak zaplanowane - mówi Waldemar Wiśniewski, wiceprezes KSON-u, - żeby potencjalni uczestnicy mogli je organizować sobie sami przy wykorzystaniu środków komunikacji miejskiej co w znaczny sposób obniża koszty takiej wyprawy.

Jedna z uczestniczek turystycznych wypraw, 60-letnia pani Eugenia powiedziała: Mieszkam w Jeleniej Górze od 50. lat i nie miałam pojęcia, że w pobliżu znajdują się tak atrakcyjne miejsca.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem, śpiewem i zabawami, a przewodnim hasłem była dobrze pojęta integracja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group