Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6760
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna przejścia dla pieszych będą doświetlone

Niedziela, 10 stycznia 2016, 14:03
Aktualizacja: 14:06
Autor: UM
Jelenia Góra: Kolejna przejścia dla pieszych będą doświetlone
Fot. Archiwum
Dwa przejścia dla pieszych: przy ul. Wolności/Struga oraz Alei Wojska Polskiego na wysokości domów pod nr 6 – 10 zostały doświetlone w minionym roku dodatkowymi lampami poprawiającymi bezpieczeństwo pieszych. Instalacje kosztowały ok. 47 tys. zł. W planach są kolejne takie inwestycje.

Już kilkadziesiąt przejść w Jeleniej Górze jest tak doświetlonych i według opinii Policji na tych przejściach w zasadzie nie dochodzi do potrąceń pieszych przez jadące samochody, pomimo że wcześniej w tych miejscach to się zdarzało. Właśnie Aleja Wojska Polskiego miała w tym względzie złą sławę, a przejścia na wysokości skrzyżowań z ul. Mickiewicza, Słowackiego, czy Grottgera – szczególnie.

- Rozbudowa tego systemu będzie kontynuowana także w tym roku – jedną z najpilniejszych jest sprawa przejścia przez ulicę Podgórzyńską, na wysokości zabudowy osiedla „Fampa”. Tam, poza doświetleniem, zostaną zainstalowana spowalniacze wbudowane w jezdnię, bowiem kierowcy, pomimo czytelnych oznaczeń drogowych, nakazujących zmniejszenie prędkości do 40 km/h z reguły nie przestrzegali przepisów, czego tragicznym skutkiem były dwa wypadki śmiertelne w okresie ostatnich dwóch lat – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group