Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12606
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna ofiara oszustwa na fałszywego policjanta

Poniedziałek, 23 marca 2020, 12:03
Aktualizacja: Wtorek, 24 marca 2020, 6:18
Autor: 112
Jelenia Góra: Kolejna ofiara oszustwa na fałszywego policjanta
Fot. Archiwum
Policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie na szkodę jeleniogórzanki. 20 marca br. do kobiety zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował, że prowadzone jest śledztwo w stosunku do pracowników banku, którzy kradną pieniądze.

Mówił, że celem postępowania jest rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się oszustwami i polecił jej wypłacenie i wydanie całej gotówki. Jeleniogórzanka zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrała kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego konta. Następie część wrzuciła do wskazanego kosza na śmieci, a cześć pozostawiła na murku w pobliżu jednego z budynków mieszkalnych.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numer 112 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
10
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group