Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 10100
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejna edycja „Ligi Rocka” ruszyła z kopyta. Wczoraj w JCK

Sobota, 24 września 2011, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 25 września 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Kolejna edycja „Ligi Rocka” ruszyła z kopyta. Wczoraj w JCK
Fot. Petr
Wczoraj, 22 września 2011 w sali koncertowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1–go Maja po wakacyjnej przerwie ruszyła kolejna edycja „Ligi Rocka”. Jak wypadł pierwszy z koncertów zorganizowany w ramach kultowych już polsko–niemieckich spotkań młodych muzyków?

Rewelacyjnie! Bez wątpienia, miłośnicy ostrego brzmienia zdążyli już stęsknić się za „Ligą...”, albowiem wczorajszy koncert przywitali tłumnie i z okrzykami wielkiej radości. Bohaterskiej frekwencji bynajmniej nie zabrakło podczas występów THE FLOORATORS (Świdnica), SMASH OF BROKEN GLASS (Wrocław), THE COX (Marcinkowice), OSSA (Dąbrowa Górnicza), TEAR IT DOWN (Niemcy) i PRZECIWZIWZIEMIA (Wrocław). Innymi słowy, „młodzi-gniewni” bawili się świetnie zarówno przy muzyce punkowców, rock’n’rollowców czy metalowców z Polski, jak i gości z Niemiec. Największe brawa i główną wygraną zgarnęła formacja THE FLOORATORS.

– Wróciła „Liga...”, wróciły okazje do niezłej zabawy. Koncerty z cyklu to według mnie i moich kolegów najlepsze imprezy organizowane w Jeleniej Górze. Cieszymy się, że „Liga...” znowu ruszyła; że znów będziemy mieli okazję posłuchać rockowej muzyki w jej różnych odcieniach i w wykonaniu ludzi niewiele starszych od nas. Albo wcale – entuzjazmował się Tomasz Rajca, licealista z Jeleniej Góry, od trzech lat stały uczestnik koncertów w JCK.

– „Liga...” jest swego rodzaju magnesem i punktem zaczepienia dla młodych artystów, którzy stawiają swe pierwsze kroki na rockowej scenie. To właśnie ta impreza dała szansę pokazania się wielu zespołom, dzisiaj już dobrze znanym i promowanym w największych rozgłośniach, i wydawnictwach muzycznych. Gorąco zachęcam do uczestnictwa – mówi Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Jeleniogórska „Liga Rocka” to projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Partnerem JCK w Jeleniej Górze jest Socjokulturalne Centrum Steinhaus.e.V. Bautzen. Patronat medialny nad „Ligą...” objął m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group