Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7488
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Kolejna edycja „Bezpieczna w swoim mieście”

Środa, 18 kwietnia 2018, 9:03
Autor: 112
Karpacz: Kolejna edycja „Bezpieczna w swoim mieście”
Fot. KMP Jelenia Góra
W Karpaczu rozpoczął się kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbywają się na sali sportowej. Program realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji – IPA Region Jelenia Góra.

W poniedziałek (16.04) pierwsze zajęcia prowadziły: podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską–Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze i dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły.

Kolejne spotkania będą poświęcone nauce podstawowych technik samoobrony. Przewidziane są również zajęcia z ratownikiem medycznym.

Panie uczestniczące w zajęciach będą miały okazję dowiedzieć się, jak bronić się przed napastnikiem oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestniczki dowiedzą się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

- Głównym celem kursu samoobrony , jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – mówi podinsp. Małgorzata Gorzelak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group