Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9801
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejna droga do przebudowy

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:28
Autor: Robert Czepielewski/ts
Powiat: Kolejna droga do przebudowy
Fot. Archiwum
Zostało rozstrzygnięte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pod nazwą „Przebudowa Drogi Powiatowej” . Chodzi o przebudowę drogi nr 2774D, biegnącej przez Rybnicę i Starą Kamienicę. W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, jako wykonawca została wyłoniona firma Skanska, która zaproponowała cenę 831.305 zł. brutto.

Dodatkowym czynnikiem wyboru wykonawcy był zaoferowany okres gwarancji (72 miesiące) oraz termin wykonania przebudowy. Skanska prace ma zakończyć do 7 października. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy.

- Pieniądze na przebudowę drogi pochodzą z kliku źródeł tj. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Administracji, Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, ponieważ jest to też droga dojazdowa do pól oraz udział własny powiatu jeleniogórskiego. - Obecnie wchodzimy w III etap przebudowy, czyli finalny - powiedział wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski.
Pierwszy etap rozpoczął się w 2014 roku i obejmował prace odwodnieniowe. W 2015 r. prowadzone były roboty najbardziej istotnej część drogi, czyli zjazd z drogi krajowej nr 30 do Rybnicy, do wylotu na Starą Kamienicę.
W drugim etapie robót zostało wykonane tyle, na ile starczyło starostwu pieniędzy.

Przeprowadzono złożone roboty odwodnieniowe oraz zostały wykonane rowy stabilizujące ze względu na skłony, na których były rozmywane pobocza. Wicestarosta Paweł Kwiatkowski zaznaczył, że ze środków MSWiA na przebudowę drogi Rybnica-Stara Kamienica, powiat jeleniogórski wypracował oszczędności w kwocie 727 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
953
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group