Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8632
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koleje Dolnośląskie pojadą do Skalnego Miasta

Czwartek, 26 kwietnia 2018, 8:24
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2018, 8:16
Autor: PR/KD
Region: Koleje Dolnośląskie pojadą do Skalnego Miasta
Fot. Użyczone/KD
28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchomią kolejne połączenie. W każdy weekend z Wrocławia i Wałbrzycha będzie można dojechać bezpośrednio do Skalnego Miasta w czeskiej miejscowości Adrspach.

- To kolejny, atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać nasz region i najbliższe okolice. Stawiamy na stały rozwój Kolei Dolnośląskich, zarówno pod względem nowoczesnego taboru jak i codziennej oferty. Podróż z Wrocławia Głównego do Adrspach potrwa niecałe 3 godziny i będzie możliwa w weekendy oraz święta. To doskonała alternatywa dla lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas - komentuje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli spędzić w Skalnym Mieście cały dzień. Pociąg do Adrspach wyjedzie już o 5:46 rano, natomiast powrót zaplanowano na 18:50. Atrakcyjna jest również cena przejazdu, bowiem za bilet normalny z Wrocławia do Adrspach i z powrotem zapłacimy 48 złotych. Istotne jest również to, że bilet będzie ważny przez cały weekend. Trasę Wrocław - Adrspach obsługiwać będą dwuczłonowe, spalinowe zespoły trakcyjne Kolei Dolnośląskich.

- Jest to wspólny projekt przedstawicieli strony polskiej i czeskiej – mówi Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Warto podkreślić, że Adrspach zachwyca nawet najbardziej wymagających amatorów górskiej turystyki, dlatego też w sezonie panuje tam naprawdę duży ruch turystyczny. Okolice Skalnego Miasta to świetne miejsce nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek, ale także dla rowerzystów, którzy w pociągach KD będą mogli skorzystać ze specjalnych stojaków.

Rozkład jazdy:

Dojazd: Wrocław Gł. 5:46 - Wałbrzych Miasto 7:04 - Mezimesti 8:07 - Adrspach 8:45
Powrót: Adrspach 18:50 - Mezimesti 19:18 - Wałbrzych Miasto 20:28 - Wrocław Główny 21:32

Ceny biletów:
· Wrocław Główny – Adrspach 24zł
· Dzieci do lat 6 bezpłatnie
· Dzieci do lat 15 – 50% zniżki

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group