Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7218
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolej Karkonoska nie ruszy bez porozumienia

Środa, 5 sierpnia 2009, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Kolej Karkonoska nie ruszy bez porozumienia
Złote lata kolejnictwa w Kotlinie Jeleniogóskiej: skład elektryczny na trasie Jelenia Góra – Karpacz.
Fot. Archiwum
Lokalne samorządy z powiatu jeleniogórskiego muszą się dogadać w sprawie reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz. Taką opinię wyraził minister infrastruktury w piśmie do posłanki na Sejm RP Marzeny Machałek.

Wynika z niego, że jedynym przeciwnikiem reaktywacji linii kolejowej na terenie Karkonoszy jest Karpacz. Jego burmistrz tłumaczy jednak, że zależy mu na odpowiednim gospodarowaniu obiektami kolei. Uważa, że samorządów nie stać na ich remont, dlatego też sprawą powinien zająć się Urząd Marszałkowski.

– Nie jestem przeciwnikiem reaktywacji linii kolejowej. Obawiam się jedynie, że większość gmin z powiatu jeleniogórskiego nie posiada środków na kosztowne remonty, które trzeba przeprowadzić, żeby spełniały one wymogi PKP oraz oczekiwania pasażerów. Nie mówiąc już o eksploatacji – mówi Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.

O reaktywację linii kolejowej, prowadzącej z Mysłakowic do Karpacza oraz Kowar i Kamiennej Góry nieustannie walczy Rafał Gersten ze Stowarzyszenia Karkonoskie Drezyny Ręczne. Obecnie wspiera go posłanka Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości, znana z wielu inicjatyw o utrzymanie lokalnych połączeń kolejowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group