Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5544
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolej do Wrocławia przyspiesza

Środa, 23 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 kwietnia 2014, 7:13
Autor: UM/Angela
Region: Kolej do Wrocławia przyspiesza
Fot. Angela
O sześć minut, czyli do dwóch godzin skrócił się czas przejazdu pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia. I jest szansa, że z nowym rozkładem jazdy dojedziemy jeszcze szybciej. Na początku 2015 roku mają się pojawić nie tylko nowe pociągi, ale i może rozpocząć się budowa przystanków Szybkiej Kolei Miejskiej.

Na to ostatnie zadanie, będące obietnicą wyborczą prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, pieniądze mają pochodzić z rozdania środków unijnych dla Aglomeracji Jeleniogórskiej.

- Skrócenie czasu przejazdu pociągów na trasie Jelenia Góra – Wrocław to efekt prac ostatnich trzech lat i rozmów prowadzonych z Ministrem Infrastruktury i Rozwoju Andrzejem Masselem oraz przywożenia go do Jeleniej Góry i pokazywania mu jak wygląda linia kolejowa Wrocław – Jelenia Góra – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Długo zapowiadana Szybka Kolej Miejska natomiast ma być realizowana z przyznanych Aglomeracji Jeleniogórskiej 10 milionów euro na rozwój kolei.

- Z tych pieniędzy możemy wybudować m.in. dodatkowe przystanki pomiędzy Jelenią Górą, a Piechowicami, w Szklarskiej Porębie i w kierunku Janowic Wielkich – mówi Jerzy Łużniak. – Te pieniądze trafią do nas w pierwszym kwartale 2015 roku i na ich wydanie będziemy mieli czas do 2020 roku – dodaje wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group