Jelenia Góra: Kolegium przegrało w końcówce

Niedziela, 4 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 28 grudnia 2005, 23:16
Autor: lukasz
Jeleniogórzanki przegrały wysoko, ale wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. Zawodniczki Rafała Sroki przez długi czas trzymały kontakt z rywalem, nie dając mu odskoczyć na więcej, niż 7-8 punktów. W dodatku akademiczki przystąpiły do meczu mocno schorowane. Kilka z nich narzekało na grupę. - Gdybym wiedział o tym w czwartek, moglibyśmy się starać o przełożenie meczu. Ale dziewczyny zachorowały w piątek i na przełożenie spotkania nie było szans - powiedział trener Rafał Sroka.

Kolegium Karkonoskie - CCC Polkowice 51:64

Kolegium Karkonoskie jednak podjęło walkę z drużyną, w której występuje była zawodniczka AZS-u Małgorzata Babicka. Wyrównany pojedynek toczył się do 35 minuty. Wtedy było tylko 51:48 dla Cukierków Odra Brzeg. Skuteczna okazała się obrona strefowa. Dzięki niej, zdziesiątkowane jeleniogórzanki nie traciły dużo sił. Trener Cukierków wziął czas i dobrze zmotywował swoje podopieczne. Po wznowieniu gry zdobyły one 6 punktów z rzędu i przewaga wzrosła do 9 punktów (57:48). Jeszcze na niespełna minutę przed końcem można było myśleć o zwycięstwie. Było tylko 66:58. Kolegium próbowało przerywać akcje Cukierków faulami, licząc że zawodniczki z Brzegu będą pudłować z osobistych. Gospodynie jednak trafiały (67 procent skuteczności z osobistych) i dzięki temu w końcówce "odjechały".

- Zagraliśmy naprawdę dobry mecz - powiedział Rafał Sroka. - Widać było, że Cukierki nastawiły się na nas i grały od początku do końca bardzo skoncentrowane. Cały czas mamy spore szanse na utrzymanie w ekstraklasie. W przyszłym tygodniu gramy na wyjeździe z Meblotapem Chełm i postaramy się o zwycięstwo. Cały czas szukamy sponsora, który mógłby wspomóc nas finansowo.

Cukierki Odra Brzeg - AZS Kolegium Karkonoskie 77:61 (22:14, 15:15, 12:13, 28:19)</b>

Kolegium: Dulnik 16, Bogdan 16, Kaszuwara 20, Małaszewska 6, Wójcik 2, Szczuraszek 1, oraz Arodź 0, Smajda 0, Krawczyszyn Samiec 0.